Dolar : Alış : 7.3835 / Satış : 7.3968
Euro : Alış : 8.9550 / Satış : 8.9711
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu14°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 13 Kategoride 7891 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Kendi çocuklarını kollamışlar”

09 Ocak 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Kendi çocuklarını kollamışlar”
“Kendi çocuklarını kollamışlar”

CHP İL BAŞKANI HİKMET ERBİLGİN;

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hikmet Erbilgin, dün basın açıklaması düzenleyerek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin; “Kastamonu Belediyesi 2018 yılı Sayıştay Denetim Raporu açıklandı. AKP’nin yönetme anlayışının bu rapora da yansıdığı anlaşılıyor. Görevde yükselme ve unvan değişikliklerinde liyakat yerine, hak eden yerine benden olan olsun denilmiş. Şimdi değerli arkadaşlar bu memleketin çocukları sınavlarda ter dökerken, ana baba dişinden tırnağından arttırıp çocuklarını okutmaya çalışırken güya Kastamonu sevdalısıyız diyenler yandaş sevdasına düşmüşler. Son üç yıl içinde 5 kişinin özel kalem müdürlüğü gibi ‘istisnai memurluklar’ marifetiyle ataması yapılmış. Bunlar 3 hafta ile 10 hafta arasında bu pozisyonda çalıştırılıp başka kurumlara atanmış. Yani kendi çocuklarını kollamışlar. Kastamonu’nun çocuklarına ‘İş-Kur’a müracaat et’ demişler. Mal ve hizmet alımlarında ise açık ve şeffaf bir ihale yerine işleri kısımlara bölerek eşe dosta rant sağlamışlar. Durum bu, hal bu! Yetim hakkına girmişler, hak hukuk adalet tanımamışlar. Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP Belediye Başkanı Sayın Vidinlioğlu’na da ‘Allah razı olsun herkes birer bardak su içti zaten’ demek düşmüş. Birisi tutmuş, birisi pişirmiş, birisi yemiş, birisi sıyırmış, biriside; ‘görmedim, duymadım, bilmiyorum’ demiş” dedi.

“CHP ADINI ANMAKTAN İMTİNA EDİYOR”

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına değinerek sözlerine devam eden Erbilgin; “Şimdi de Cumhur İttifakı bileşenlerinin AKP-MHP’nin fotoğrafını çekeyim. AKP İl Başkanı Sayın Ünlü il danışma meclisi toplantısında ‘Herkes ayağını denk alsın’ ifadesi üzerinden güya MHP İl Başkanına ayar çekiyor. İsim verildiği için söylüyorum karşısında Belediye Meclis Üyesi Zeki Kebeci seyrediyor. Daha açıklama yerine ulaşmadan MHP İl Başkanının “öyle ötekiymiş, berikiymiş” dediği AKP meclis üyesi Sayın Kebeci soluğu MHP İl binasında alıyor. Şimdi Sayın Ünlü’nün İl Başkanlığı, sözünün hükmü sorgulanır değil midir? Yine kendi il yöneticisi iki şapkalı işine gelince iktidarın yöneticisi, kamyoncunun kemiğine bıçak dayandığında ise kooperatif başkanı olan Sayın Ahmet Sarıahmetoğlu İl başkanından yani iktidarın temsilcisinden talepte bulunuyor. Tam bir kara mizah. Kamyoncu esnafının yanında olmak için alana gidiyoruz CHP adını anmaktan imtina ediyor. Kamyoncu esnafının sorunları ve onların ekmek meselesi bizim meselemizdir. Şimdi Sayın Kebeci’nin içinde olduğu fotoğrafa MHP açısından bakalım. Daha önce söyledim ‘MHP İl Başkanı gel-gel yapıyor’ diye. “Öyle ötekiymiş, berikiymiş” deyip gülerek fotoğraflar veriliyor. Yeşil alan pazarlığımı, otopark pazarlığımı yapılıyor bilemiyorum. Saygın iş adamı diye gezenler çiğ mi yediler ki karınları ağrıyor kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

“CHP BU MEMLEKETİ DÜZLÜĞE ÇIKARACAKTIR”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın söylemlerine de değinen Erbilgin; “Değerli arkadaşlar ayrıca MHP İl Başkanı bizi ittifak ortağıyla karıştırmış. ‘Milletvekilleri Meclis’te boş beleş işlerle uğraşıyor, Kastamonu halkı biliyor’ buyurmuş. Milletvekilimiz Hasan Baltacı’nın BAKAP kurulması için verdiği mücadele mi boş beleş bir iştir? Yoksa Şeker Fabrikası’nın kamulaştırılıp yeniden kamuya kazandırılması için TBMM’ye sunduğu kanun teklifi mi? Ya da Sayın Baltacı’nın bu topraklarda yetişen ve çiftçimizin geçim kaynağı olan Taşköprü Sarımsağı, Tosya pirinci ile Siyez buğdayı için alan bazlı gelir desteği verilmesini istemesi mi boş beleş bir iştir? Küre’nin maden payını savunması, ilçelerimizin doktor sorununu tek tek Meclis kürsüsünde dile getirmesi mi boş beleş iştir? İl Başkanı boş beleş iş yapan birini arıyorsa Kastamonu’ya Gazi unvanı verilsin diyen sonra teklifini geri çeken kendi milletvekiline bakmalıdır? Seçim öncesi Emeklilikte Yaşa Takılanlara, af bekleyen hükümlülere umut verip sonra ben bu işten caydım diyen partisine, milletvekillerine bakmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Millet İttifakı ile birlikte bu memleketi düzlüğe çıkaracaktır” dedi.

“PARTİMİZ ÖNEMLİ BİR ATILIMIN ARİFESİNDE”

Partilerinin kongre süreci hakkında bilgi veren Erbilgin; “13 ilçemizde kongre süreci tamamlandı. 7 ilçemizdeki kongrelerle devam edeceğiz. Onunla birlikte kadın ve gençlik kollarımızın da kongre süreçleri başlamış durumda. Partimiz kongre süreçleri ile önemli bir atılımın arifesinde. Partimizi iktidara taşıyacak olan kadrolar, bu kongreler aracılığıyla göreve gelecek. Yakın zamanda da bunu bütün Kastamonu’da görecek. Merkez İlçe Kongremiz de 19 Ocak’ta Kuzeykent Nikah Salonu’nda saat 13.00’da gerçekleştirilecek. Bütün Kastamonuluları kongremize davet ediyorum. İl kongremiz ise, ilçe kongrelerimizin tamamlanmasından sonra MYK’muzun onayı ile belirlenecek. İl kongremizin tarihi henüz belli değil” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika