Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8187 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Kış Tedbirleri toplantısı yapıldı

08 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Kış Tedbirleri toplantısı yapıldı
Kış Tedbirleri toplantısı yapıldı

Kış Sezonunda mevsim şartlarının ağır geçmesi göz önüne bulundurularak, bölgemizde ihtiyaç duyulan ve eksiklik hissedilen konular hakkında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla, Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında Karayolları 15’inci Bölge Müdürlüğü Toplantı salonunda “Kış Tedbirleri” toplantısı yapıldı.

Toplantıya ayrıca Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İlçe Belediye Başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, Karayolları 15’inci Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi ve ilgili kamu kurum müdürleri katıldı.

2018-2019 kış sezonunda özellikle yüksek kesimlerde hayatı ciddi ölçüde etkileyebilecek nitelikte kar yağışı için önceden hazırlıklı,  tedbirli olmasının önemine değinen Vali Karadeniz, ilimizin iklim şartlarına göre, önceden hazırlanmış olan karla mücadele konusunda yapılacak çalışmalar hakkında kaymakamlıklar, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler aldı.

“BU GENELGEYİ DE KARARLARIN İÇİNE İŞLEMEMİZ GEREKİYOR”

Özellikle kar yağışının yoğun olduğu dönemlerde alınması gereken tedbirlerle ilgili İçişleri Bakanlığı’nın çok uzun ve ayrıntılı bir genelge yayınladığını belirten Vali Karadeniz; “Bu genelgeyi de kararların içine işlememiz gerekiyor. Özellikle genelgenin 6’ncı maddesinde yer alan, trafik kazalarına neden olan diye başlayan köprü ve yol eğiliminin farklılaştığı yol kesimi, sanat yapısı, menfezi, mazgalı, rögarların kapanma olasılığı bulunan yerler, gizli buzlanmanın olacağı yerlerin önceden belirlenerek bir liste halinde valiliğe sunulması konusu var ve o noktalarda daha fazla tedbir alınması, yine bu genelgenin içinde yer alan diğer hususlar. Onların bir kısmı zaten hazırlamış olduğunuz metinde yer alan hususlar ama eklenmesi gerekenleri de ilave edelim” ifadelerini kullandı.

METEOROLOJİDEN GELEN BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA TEDBİRLER ALINACAK

İl ve ilçelerde karla mücadele ile ilgili yaşanan sorunlar, kullanılan araçların bakım ve onarımının yapılması, sorun yaşandığında anında müdahale edilebilecek hazırlıkların yapılması, personel desteği, iletişim araçlarının etkin kullanılması, taşımalı sistem, sahada ekip çalışanlarının iletişim bilgilerinin dökümlerinin ilgili dairelere dağıtılması, vatandaşların ise meteorolojiden gelen bilgiler doğrultusunda tedbirlerini alması konuları görüşüldü.

Vali Karadeniz tarafından çeşitli talimatların verildiği toplantıda, ilgili kurum ve kuruluş amirleri ile çeşitli istişarelerde bulunuldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika