Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu2°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8033 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Küçük Valinin talimatı temizlik

24 Nisan 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Küçük Valinin talimatı temizlik
Küçük Valinin talimatı temizlik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk sunumunun ardından Duruçay İlkokulu öğrencileri Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.
Ziyaret esnasında 23 Nisan kutlamalarının vazgeçilmez ritüeli olan makama oturma geleneği dünde gerçekleştirildi. Vali Yaşar Karadeniz, “Bugün makamda sizin vali olarak artık Kastamonu size emanet” diyerek makamını bir günlüğüne Duruçay İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Feyza Beygirlioğlu’na verdi.
Feyza Beygirlioğlu’nun vali olarak ilk talimatı ise piknik alanlarında çevreye atılan çöplerin temizlenmesi oldu. Beygirlioğlu bu isteğinin ardından okulu için kütüphane, laboratuvar ve ek bina istedi.
“ÇOCUKLARIMIZA ÇEVRE TEMİZLİĞİ NOKTASINDA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”
Feyza Beygirlioğlu’nun yanı sıra valilik makam ziyaretinde bulunan Duruçay İlk Öğretim Okulu öğrencileri Mehmet Emir Ünal, Rıfat Gürbüz ve Sedef Keşçioğlu’nun isteklerini de dinleyen Vali Yaşar Karadeniz; “Çocuklarımıza çevre temizliği noktasında büyük görev düşüyor. Çünkü ben biliyorum ki çocuklarımız büyüklerine oranla bu konuda daha duyarlı. Anne ve babalarınızı ‘buraya çöp atmayalım ki bir daha ki sefer geldiğimizde bu bölgeyi temiz bulalım’ diye uyarın. Şu anda mevcut okulların yapım işi biter bitmez. Ele alınacak okulların başında sizin okulunuz olmalıdır. Böylece sizin okulunuza kütüphane ve laboratuvar alanı açılmış olacaktır” dedi.

“KÖYDEKİ ÇOCUĞUNDA İMKANLARDAN FAYDALANMASI GEREKİR”
Her köyde çocuk oyun alanının olması gerektiğini dile getiren Vali Yaşar Karadeniz; “Kastamonu’da diğer hizmetlerden sıra gelmedi. Yol meselesi çözülmüş olsa her köyde çocuk oyun alanının olması gerekir. Ama öncelikler yan yana geldiğinde bu biraz daha ötelenmiş. Sonuçta şehirdeki çocuğun oynadığı gibi köydeki çocuğunda bu tip imkanlardan faydalanması gerekir. Zaten 12 yaşına kadar orada oynayabiliyorsunuz. 12 yaşından sonra o hizmet oraya gitse de o çocuk için bir anlamı yok. Çünkü o çocuk o çağı geçirmiş oluyor” açıklamasında bulundu.
“SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ”
23 Nisan’ın önemine de değinen Vali Karadeniz; “Milli Mücadele yıllarındaki amaç savaştaki karar mekanizmasının meclis tarafından alınmasıydı. Daha sonra Cumhuriyet ilan edildikten sonra yasama organı olarak idari sistemimizde ki yerini almıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Ulu Önderi ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü çocuklara emanet etti. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizlerde sizler gibi çocukken 23 Nisan’larımız oldukça şenlikli geçerdi. Her temsilden sonra bir okul birinci ilan edilirdi. Böylece bir sonraki 23 Nisan’da dört gözle beklenirdi. Şimdi bizler büyüdük şimdi sıra sizde” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından Vali Yaşar Karadeniz öğrencilere hediye takdim etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika