Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Kutuplaşmayı engellemek istiyorum”

12 Temmuz 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Kutuplaşmayı engellemek istiyorum”
“Kutuplaşmayı engellemek istiyorum”

TAŞKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÇATAL:

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Mustafa Balcı ve yönetim kurulu üyeleri Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Mustafa Balcı ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretleri Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal ile devam etti. Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a hayırlı olsun dileklerini ileten KGC Başkanı Balcı, ayrıca Kastamonu basın tarihi hakkında da bilgiler verdi.

Balcı, Kastamonu basınının köklü bir tarihe sahip olduğunu ifade ederek; “İnternet medyasına yenilmemek için çaba sarf ediyoruz. Aslına bakılırsa kültürümüzün özünde gazete var. Ancak akıllı telefonlar ve internet medyacılığı gazetelerin okunurluğunu azalttı. Halbuki bir gazeteyi eline alıp okumak, gazeteyi hissetmek, onun kokusunu solumak apayrıdır. İşte bu konuda da bizlere büyük görevler düşüyor” dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal ise, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Çatal, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nin ve Kastamonu basınının her zaman yanında olduğunun altını çizerek, üstlerine düşen görevi de yapmaktan kaçınmayacaklarını belirtti. Basının öneminden söz eden Başkan Çatal; “Kastamonu basınının tarihi kitaplaştırılarak arşivlenmeli. Özellikle Kastamonu’ya gezmeye gelen misafirlerimize Kastamonu Basın Müzemizi gezdirebiliriz. Turizm benim için çok önemli. Kastamonu’nun ve Taşköprü’nün gelişiminde turizm önemli rol oynayacaktır” diye konuştu.

“AŞEVİ HİZMETİ ÖNCELİĞİMİZ”
Yapacağı projelerden söz eden ve verdikleri sözleri yerine getireceklerini ifade eden Başkan Çatal; “Öncelikli icraatımız aşevi olacak. Kendi elemanlarımız sabah ve akşam yemeğini hazırlayacak. Her gün 250 kişi, 65 aileyi ağırlamayı planlıyoruz. Hedefimiz gariban, tencerede taş kaynatan kişiler. Her hafta 1 ihtiyaç sahibi 1 de engellilerin evine gidiyorum. Amaç gönüllerde olmak. Yaşlılarımızın evini temizletiyoruz. 2 evi boyattık” dedi.
“21 TON ERZAK DAĞITTIK”
Kısa sürede yapmış oldukları çalışmalardan bahseden Çatal; “Parke çalışmasına başladık. Üniversitedeki aydınlatmaları çoğalttık. Aktif 700 öğrencimiz var. Ramazan ayında da gıda yardımı yaptık. 21 ton erzak dağıttık. Önce sayı 500’dü. Ardından köylerle beraber bin 200 kişiye her biri 18 kiloluk erzak dağıttık. İnsanlarımız duyarlı Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

“SARIMSAĞI ÜST SEVİYEYE NASIL ÇIKARTACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ”
Taşköprü sarımsağına da değinen Başkan Çatal; “Sarımsak diye bir değerimiz var. Ama ne yazık ki kaybetmeye yüz tutuyor. Sarımsağı üst seviyeye nasıl çıkartacağımızı düşünüyoruz. Sarımsakta tescilimizi aldık. 25 bin ton sarımsak hasadı oluyor. 4 bin kişi ekmek yiyor. Eğer 50 bin ton sarımsak olursa 8 bin kişi ekmek yer. Taşköprü’nün ihtiyacı sistem. Sarımsakta sahte olayı ‘Beyaz Altınımızı’ bozar” ifadelerini kullandı.

LC WAİKİKİ İLE İSTİHDAM KAPISI
LC Waikiki ile görüşme yaptığını ve ürünlerin bir kolunu Taşköprü’ye yönlendirebileceklerini ifade ettiklerini söyleyen Başkan Çatal; “Ürünün bir kolunu Taşköprü ilçemizde fason olarak yaptırmanın sözünü aldım. Bu da Taşköprü’ye istihdam kapısı olacaktır” dedi.

“BELEDİYEYE PARA-PUL İÇİN GELMEDİM”
Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal konuşmasını şöyle tamamladı: “Nasıl Gazeteciler Cemiyeti’nde bayrak değişimi olduysa, belediyede de bayrak teslimi var. 5 sene sonra belediye başkanı olacağım diyerek, Taşköprü’nün değerlerinden taviz vermem. Açık yürekliyim. 40 seneye yakındır esnaflık yapıyorum. Ben belediyeye para-pul için gelmedim. Niyetim hoş bir seda bırakmak. Gariban bir ailenin evladıydım. İstanbul’da su sattım. Yırtık pantolon ve yırtık ayakkabı ile okula gittim. Nereden geldiğimi unutmadım unutmam. Niyetim ve gönlüm halis. Taşköprü’de bir çivi çakarsak ne mutlu bize. En önemlisi ise kutuplaşmayı engellemek istiyorum. Taşköprü Belediyesinde MHP’lisi, AK Parti’lisi, CHP’lisi ve İYİ Parti’lisi de bir. Belediye hiçbir partinin arka kapısı değil.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika