Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu18°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Logomuza T.C. ibaresini koyduk”

15 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Logomuza T.C. ibaresini koyduk”
“Logomuza T.C. ibaresini koyduk”

BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU;


MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ve MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin dün Mütevelli Otel’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme dair açıklamalarda bulundular.

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın; seçim sürecini başarılı bir şekilde geçirdiklerini vurgulayarak; “Kazasız, belasız bir seçim süreci geçirdik. Bu bağlamda diğer siyasi partilerin teşkilatlarına, il başkanlarına, adaylarına çok teşekkür ediyorum. Çünkü karşılıklı saygıya dayanan, ölçülerini baştan belirlediğimiz, MHP’nin ilke ve prensipleri doğrultusunda o çizgiden bir milim şaşmadan çalışmalarımızı yürüttük. Allah’a şükürler olsun ki milletimiz bizi takdir etti. Emanetimizi geri alacağımızı başta ifade etmiştik. Milletimizi kendimizi ifade ettik. Milletimizde bize inandı. Ortaya koyduğumuz tavrın doğru olduğunu gördük. Biz milletimizin bizi tercih etmesinden memnunuz. Liderimiz Devlet Bahçeli beye emaneti geri alacağımıza söz vermiştik. Kastamonu ve dava arkadaşlarımız gece gündüz çalışarak, bizi mahcup etmedi. Omuzlara nasıl bir yük yüklendiğinin farkındayız. Biz verdiğimiz her sözü yapmak zorundayız. Ülkücünün sözü sözdür. Bunu hiçbir siyasi manevrayla farklı bir noktada değerlendiremeyiz. Belediye Başkanımızla, Belediye Başkan Yardımcılarımızla, Belediye Meclis üyelerimizle, teşkilatlarımızla verdiğimiz sözleri tutma gayreti içerisinde olacağız ve tutacağız” ifadelerini kullandı.

“KOLEKTİF BİR ŞEKİLDE MİLLETİMİZE HİZMET EDECEĞİZ”

Rakamsal olarak bakıldığında yüzde 50 gibi bir oy aldıklarını ifade eden Aydın; “Kastamonu insanı böyle tercih etti. Yani Kastamonu’da yaşayan 2 seçmenden 1 tanesi MHP’ye oy verdi. Bu ikinci bir sorumluluk yüklüyor. Dolayısıyla hiç boşa geçirecek zamanımız yok. Bu İGM’de de böyle. İGM’de 84 bin oy aldık. Bu yüzde 35’e tekabül ediyor. Bir önceki dönemi tabiri caizse ikiye katlayarak bir sonuç çıktı ortaya. Dolayısıyla milletimiz öyle bir sorumluluk yükledi ki omuzlarımıza biz yarın seçim olacakmış gibi 31 Mart itibariyle çalışmalarımıza başladık. İl ve ilçelerimizdeki teşkilatlardaki eksikleri süratle gidereceğiz. Zamanımız kısıtlıydı. Yoksa bu başarı daha da katlanabilirdi. Bizim olan 3 ilçede belediyede kaybettik. Tabi ki üzüldük. Fakat MHP olarak milletin tercihin üzerinde hiçbir şey görmüyoruz. Dolayısıyla milletimiz o ilçelerde var olan belediye başkanlarımızın çalışmalarından memnun değildi, tercihini de kullandı. Farklı siyasi partilerin adayları geldi. Bizim dışımızda belediye kazanan CHP’nin ve AK Parti’nin Belediye Başkanlarını tebrik ediyorum. Umarım onlarda bulundukları ilçelerde Kastamonu insanına iyi hizmet yapma fırsatını bulurlar. Bütüncül baktığımızda merkez dahil, Taşköprü, Tosya, İhsangazi, Çatalzeytin, Seydiler, Ağlı; Kastamonu’nun yaklaşık yüzde 75’ine tekabül ediyor. Dolayısıyla milletimizin bu teveccühünü belediyelerimizi yönetirken de, 6 ilçemiz ve bir merkez belediyemizle beraber kolektif bir şekilde milletimize hizmet edeceğiz ki milletimizi memnun edelim. Ayırmayacağız, kayırmayacağız. 31 Mart itibariyle seçim bitmiştir. Artık belediye başkanlarımız hizmet yolunda hiç ayırmadan herkesin hak ettiği hizmeti mutlak vereceğiz” diye konuştu.

“ÇALIŞAN PERSONEL ÜZERİNDE İNTİKAM NARALARI ATMALARI ÇOK ÇİRKİN”

Belediye yönetiminin herkese eşit olacağını söyleyen Aydın; “Kine dayalı, intikama dayalı herhangi bir çalışmayı bizim belediye başkanlarımız yapmadı yapmayacak. Bunun sözünü veriyorum. Fakat farklı çirkinlikler duyuluyor. Buradan muhataplarına, hem AK Parti’nin hem de CHP’nin il başkanlarına oralarda çalışan personel üzerinde intikam naraları atmaları çok çirkin. Bu konuda ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım. Beni bu konuda mecbur bırakmayın. Görev değişikliği yapılabilir. Bu en doğal hakkınız. Fakat bunu intikama dayalı, üst birimde çalışanı parke taşı döşemeye gönderirseniz bu hiç şık olmaz. Ya da kaybeden bir belediye başkanımızın kardeşinin eşini temizliğe verirseniz, bunun ne adamlıkla, ne siyasetle, ne de insanlıkla alakası olmayan bir konudur. Bu olmaz. Kastamonu Belediyesi’nde binlerce insan çalışıyor. AK Partilisi de var, CHP’lisi de var. Hiçbirine dudak mı büktürmüşüz? Ayıptır, biz o işlere girmeyiz. Lütfen sizde ilçelerdeki belediye başkanlarınızı uyarın. Uyarın ki bu edepsizliği yapmasınlar. Bunu rica ediyorum” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NI ÖZÜMSEYEREK, ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Sözlerinin tutacaklarını vurgulayan Aydın; “Belediye Başkanlarımız Şehr’ül Emin olacak. Verdiğimiz sözlerin hepsine dikkat edeceğiz. Kastamonu halkı rahat olsun, herhangi bir ayrım olmayacak. Kastamonu’da kazandığımız belediyelerde 5 yıl mükemmel işler yapacağız. Biz sadece belediyecilik yapacağız. Türk Milleti beka vurgusunu anlamış. Çok ciddi bir oyla Cumhur İttifakı’na sahip çıkmıştır. Cumhur İttifakı ve yeni yönetim şekli bu seçimlerle tescillenmiştir. Bize bundan sonraki süreçte merkezi yönetimle, Sayın Bakanlarımızla uyumlu bir şekilde Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun bir şekilde icraatlarımıza devam edeceğiz. Türk Milleti’ne kurulan tezgahlar bitmiyor. Çok aktörlü pis bir tezgah hazırlanmıştı. Milletimiz bunu elinin tersiyle itti. Allah’a şükür 31 Mart seçimleri bir İstanbul hariç, huzurlu bir şekilde bitti. İstanbul’a da YSK karar verecek. Adaletin kestiği parmak acımaz. Seçimde bir hile varsa, sonuçlandırılacak. MHP’nin, İGM’de aldığı oy yüzde 19’dur. Yani MHP uyguladığı tavırla milletimizin gönlünde öyle bir taht kurmuş ki, yüzde 19’lara ulaşmışız. AK Parti’de 41,61. Dolayısıyla Cumhur İttifakı olarak Türkiye genelinde yüzde 60,42. Türk Milleti’nin yüzde 60’ı Cumhur İttifakı’nın söylemlerini doğru bulmuş ve tercih etmiştir. Türkiye hızla sırtındaki yükleri atarak yoluna devam ediyor. Toplum biraz daha devam edecek. Yemeksiz, aşsız dururuz da, vatansız duramayız. Yeni sistem oturuyor. Burada belediyecilik anlamında Cumhur İttifakı’nı özümseyerek, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde de belediyenin durumunu şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağız. Kastamonuluları asla mahcup etmeyeceğiz. Bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

“LOGOMUZA T.C. İBARESİNİ KOYDUK”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise; “6 Nisan Cuma günü mazbatamızı aldık ve görevimize başladık. Kamuoyu bizden bir açıklama bekliyor. Bizde göreve başladığımız günden bugüne kadar belediye ile ilgili olarak belirli teşebbüslerde bulunduk. Alacağımız neticeleri kamuoyu ile paylaşacağız. Bu yönde sözümüz vardı. Cuma günü sayın valimizi ziyaretimizde Teleferik Projesi ile ilgili olarak bir soru üzerine açıklama yapmıştım. Benzer açıklamalarım olacak. Belki önümüzdeki hafta içerisinde Çarşamba veya Perşembe günü bir basın toplantısı bende düzenleyip, ne tarz girişimlerde bulunduğumu kamuoyu ile paylaşacağım. Tam bir netice almamız biraz uzun sürebilir. Çünkü geniş kapsamlı bir araştırma içerisindeyiz. İlk etapta Teleferik Projesi ile ilgili bir referandumu gündeme getirdik. Logomuza T.C. ibaresini koyduk. Türkiye Cumhuriyeti Kastamonu Belediye Başkanlığı diye, yanında da belediye başkanlığımızı temsil eden 49 tane yıldızımız var. Bunu ilk iş olarak yaptık” dedi.

“HER BİRİMİMİZDE ULU ÖNDERİMİZİN FOTOĞRAFI OLACAK”

Belediye bulunan birimlerde yer alan fotoğrafları indirttiğini söyleyen Vidinlioğlu; “Belediyeye ilk girdiğimde benden bir fotoğraf istediler. Hemen hemen her birime fotoğrafımın asılacağı söylendi. Ben böyle bir şeyi istemeyeceğimi söyledim. Var olan fotoğrafların indirilmesini yerlerine ise birer tane Atatürk fotoğrafının koyulmasını istedim. Bundan sonra her birimimizde Ulu Önderimizin fotoğrafı olacak. Benim fotoğrafıma gerek yok. Ben zaten buradayım. Benim kapım herkese açık. İstedikleri zaman gelip beni görebilirler” diye konuştu.

“BURADA LİYAKAT VE ADALET HEP ÖN PLANDA OLACAK”

Liyakati ve adaleti ön planda tutacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; “Bugüne kadar herhangi bir tasarrufta bulunmadım. Ama tabi ki her yönetimin kendi ekibini oluşturma ve çalışma hakkı var. Burada liyakat ve adalet hep ön planda olacak. Hangi partili olursa olsun, hangi ideolojik görüşe sahip olursa olsun bizim için ölçü işinin hakkını vermesi, doğru ve dürüst olması olacak. Onun dışında hiç kimsenin siyasi kimliği ile ilgili bir tasarrufta bulunmayız. Onun dışında herhangi bir yanlışı varsa bizim partilimiz bile olsa görevinden alırız. O konuda kimsenin tereddüttü olmasın. Kastamonu’nun 4’te 3’üne yakın bir kitlesi MHP’ye izin verdi. Bu büyük bir yükü de beraberinde getiriyor. Bundan sonra yapacağımız şey ilçe belediyelerinin il belediyeleri ile entegre olarak çalışarak şehrimize hizmet etmesini sağlamak olacak” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL BİR SEÇİM ÇALIŞMASI YAPTIĞIMIZ DÜŞÜNÜYORUM”

Toplantıda konuşan MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin ise; “Güzel bir seçim çalışması yaptığımız düşünüyorum. En büyük gururumuz genel başkanımıza verdiğimiz sözü tutmaktır. Büyük bir başarı sağladığımızı düşünüyorum. Ama burada bitirmeyeceğiz. Daha büyük zaferlere imza atmak için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Daha güçlenerek büyüyeceğiz. Beraber daha büyük zaferlere imza atacağımızı düşünüyoruz” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika