Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu18°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Manevi Dünyanın Serdengeçtileri

03 Aralık 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Manevi Dünyanın Serdengeçtileri
Manevi Dünyanın Serdengeçtileri

Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı 5’inci dönem 126’ncı program Aralık Kasım ayı ilk haftası İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetlerinin konuşmacısı Kastamonulu Mehmet Feyzi Efendi’nin talebesi olan emekli İlahiyatçı Eğitimci Yazar Musa Özdağ oldu.
Aralık ayı ilk hafta programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı, sonrasında “Manevi Dünyanın Serdengeçtileri” konusu hakkında Musa Özdağ sunum ve konuşmasını yaptı. Program başlangıcında konuşan Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muharrem Avcı; “Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi Bayraklı Konak’ta her hafta düzenlediğimiz ve 5’inci dönemin 126’ncı programında da Musa Özdağ hocamız konuşmacı olarak katıldı. Düzenlenen programlarımıza her geçen gün ilgi ve alaka da artarak devam ediyor. Programımıza katılan, katkı ve destek veren tüm herkese de vakfımız adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.
“BU DÜNYANIN BİR GÖRÜNEN BİR DE GÖRÜNMEYEN YÜZÜ VAR”
İlahiyatçı Eğitimci Yazar Musa Özdağ yaptığı konuşmasında, “Bu dünyanın bir görünen bir de görünmeyen yüzü var. Bedenimiz tüm varlığı ile toprağa bağlıdır. Hayat programını Allah’ımız yaptı. Yaşadığımız hayatın ön yüzü olduğu kadar arka yüzü de var. Bunu bizler göremiyoruz. Ama ön yüzde olanları herkes görebiliyor. Herkes menfaatçi oldu. Herkes kendi kesesine bakıyor, paylaşımcılığı bıraktık. Birlikteliğimizi kaybediyoruz, paylaşımcılığı kaybediyoruz. Tüm herkes birbirleriyle paylaşması lazım, birlik ve beraber olması lazım. Çünkü etrafımızda ailemizle, dost ve akrabalarımızla ve tüm herkesle birlikte yaşıyoruz. Bu yüzden de her alanda bölüşen, paylaşan olmalıyız, her zaman maneviyat diyoruz, bunları yapamazsak manevi aleme de girişimiz olmaz. Saygı ve sevgiyle yaklaşmalıyız, o serdengeçtilere birazda biz serdengeçticilk yapmamız lazım, bizde birazcık başımızdan geçiriverelim desek kötümü olur. Bizler ne verirsek ne ekersek onu alırız, onun için dünyada yaşarken her hareket, davranış paylaşımcılık ve diğerlerine dikkat edeceğiz ve her alanda örnek davranış, paylaşım sergileyeceğiz. Herkes de size gıbte ile bakacak size gıbte edecek. Onun için de vermekte ve paylaşımcılıkta çekinmemeliyiz, elinizle, gözünüzle, kulağınızla verin ki, veren el alan elden daha iyidir. Allah’ımızda verir, her nimeti veriyor, bunun karşılığında da kimseden bir şey istemez. Ne isterseniz isteyin o bizler içindir bizler. Biz de yaşantımızda Allah’ın verdiği nimetleri en iyi şekilde değerlendirip, kullanacağız, her yaptığımız harekete de dikkat edeceğiz. Manevi dünyamızda yanlış yapmamak için de elimizden geleni yapacağız. Bizler herkesi sevecek, kimseyi de kırmamaya dikkat göstereceğiz. İyi bir kul olmak içinde bize verilenleri ve istenenleri de yerine getireceğiz” dedi.
“KONUŞMACILARIMIZIN BİLGİLERİNDEN İSTİFADE EDİYORUZ”
İlim Hikmet Sofrası programında konuşan Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise; “İlimizin maneviyatını tanıtmak ve anlatmak adına yoğun bir çaba sergileyen şehrimizin değerlerine sahip çıkılan İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetleri etkinliği kapsamında Eğitimci Yazar Musa Özdağ hocamızın engin bilgilerinden faydalanmanın bahtiyarlığını yaşadık. Her hafta ayrı bir konu üzerinde program yapılıp, konuşmacılarımızın bilgilerinden de istifade ediyoruz. İlim Hikmet Sofrası Cumartesi Sohbetlerini düzenleyen ve bu etkinliklere destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Gerçekleştirilecek toplantıların ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Özdağ’a programın sonunda Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından plaket, MHP Belediye Başkan Adayı Galin Vidinlioğlu’na da katılım belgesi verdi. Ardından da katılımcılara Vakıf tarafından hazırlanan ikram dağıtıldı.

İlgili Terimler :
TemaFabrika