Dolar : Alış : 5.8518 / Satış : 5.8624
Euro : Alış : 6.5549 / Satış : 6.5667
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu24°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8131 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Mecliste ‘otopark sorunu’ gündeme geldi

13 Haziran 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Mecliste ‘otopark sorunu’ gündeme geldi
Mecliste ‘otopark sorunu’ gündeme geldi


Kastamonu Belediyesi haziran ayı olağan birinci toplantısı Belediye Başkanı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

İmar ile Plan Bütçe Komisyonu ile ilgili konuların ilgili komisyonlara sevk edildi. Toplantının dilek ve temenniler bölümünde ise ilimizdeki otopark problemi gündeme geldi. İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tingiroğlu gündeme getirdiği bu konuyla ilgili olarak Topçuoğlu’ndaki pazar alanını işaret etti. Söz konusu alanın ise deprem yönetmenliğince uygun olmadığı ifade edildi.

VİDİNLİOĞLU’NA YETKİ

Daday Belediyesi’ne ait evsel katı atıklarının Kastamonu Belediyesi’ne ait düzenli depolama tesisine taşınması için Kastamonu Belediyesi-Daday Belediyesi arasında imzalanan protokol süresinin dolduğu konusu gündeme geldi. Protokolün yenilenmesi için Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’na yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Kastamonu Sarı Konak Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne ilişkin iş ve işlemleri Kastamonu Belediyesi adına yürütmesi için Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’na yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

KOMİSYON SEVKLERİ

Yeni Yapı Ruhsatı ücret kalemleriyle ilgili talep ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü’nün isteği üzerine müdürlüğe bağlı yurtlardan yüzde 50 oranında katı atık bedelinin tahakkuk ettirilmemesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliğiyle sevk edildi. Yanı sıra imar plan tadilatları ile ilgili konular da İmar Komisyonu’na sevk edildi. Kastamonu Belediyesi İmar İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin tür değişikliği yapılarak Kastamonu  Belediyesi İşletme ve İştirakleri İmalat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi olarak değiştirilmesi konusu gündeme alınması ve söz konusu değişiklik oy birliğiyle kabul edildi.

SİRKECİOĞLU’NA GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

MHP Belediye Meclis Üyesi Nurten Ciğerci; “Belediye meclis üyelerimizden Mehmet Sirkecioğlu’nun ciddi bir ameliyat geçirdiğini duydum şahsına, ailesine, gruptaki tüm arkadaşlarına bir an önce döner diye temenni ediyorum. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da geçmiş olsun dileklerini iletti.

“OTOPARK SORUNU HAT SAFHAYA ULAŞMIŞ VAZİYETTE”

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tingiroğlu dilek ve temenniler bölümünde, otopark sorunuyla ilgili; “Otopark sorunu hat safhaya ulaşmış vaziyette. Şu anda Belediyemize ait Topçuoğlu Otoparkı da yeterli gelmiyor. Onun üzerinde pazarcıların ayrı ayrı katları var. Katların birisi tam kapasite çalışıyor. İki tanesi boş diğerleri de yarım yarım. Bunları bir organizasyon yapıp da iki katı otopark olarak düzenleyebiliriz diye düşünüyorum” dedi.

“OTOPARK ÇOK CİDDİ SIKINTI”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise konuyla ilgili olarak; “Onu biz seçim döneminde de gündeme taşıdık fakat bu haliyle oranın otopark olarak kullanılması zor diye baktık. Yeniden yıkılıp yapılabilirse söylediğiniz şartlara ulaşmış olabilir. Fakat bu haliyle diğer katların kullanımı çok zor. Otopark çok ciddi sıkıntı. En büyük sıkıntılardan birisi de trafikle ilgili. İnşallah trafik komisyonunda birkaç konuyu görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan meclis üyeleri tarafından, Topçuoğlu’ndaki yer ile ilgili olarak söz konusu yerin yapılmış olduğu deprem yönetmeliğinin üzerinden 3 yeni deprem yönetmeliği geçtiği, otopark olarak kullanılmasının uygun olmadığı ifade edildi. Cumhuriyet Meydanı’nın altına bir otopark fikri ortaya atılırken Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu Anıtlar Kurulu’nun Cumhuriyet Meydanı altına otopark için izin vermediğini, görüşülüp konuşulabileceğini söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika