Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Mermer sektörü, UR-GE Projesi hazırlayacak

14 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Mermer sektörü, UR-GE Projesi hazırlayacak
Mermer sektörü, UR-GE Projesi hazırlayacak

KUZKA ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) işbirliğinde mermer sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik UR-GE proje hazırlığı başlatıldı. Proje hakkında bilgilendirme yapılmak üzere 15 Kasım Perşembe günü proje paydaşları ve firmaların bir araya geleceği bir “Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirilecek.

Ticaret Bakanlığı’nın UR-GE Programı’na yönelik hazırlanacak olan proje ile mermer sektöründe faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası rekabet gücünü desteklemek ve ihracat kapasitelerini arttırmak amaçlanıyor. 2023 vizyonu ve 500 milyar dolar ihracat hedefi doğrultusunda geliştirecek proje ile firmalara yeni pazarların bulunması, bu pazarlara yönelik giriş stratejilerinin oluşturulması, ticaret ve alım heyetleri ile birlikte, üretim, yönetim, satış ve pazarlama gibi alanlarda ihtiyaç duyulan eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin sağlanması planlanıyor.

KATSO Hizmet Binası’nda 15 Kasım Perşembe günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek projenin tanıtım ve değerlendirme toplantısına sektörle ilgi paydaşlar ve Kastamonu’da faaliyet gösteren mermer firmalarından yönetici ve temsilcileri katılabilecek.

İlgili Terimler :
TemaFabrika