Dolar : Alış : 6.7705 / Satış : 6.7827
Euro : Alış : 7.3544 / Satış : 7.3676
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

MİEM, Milli Takımların kamp merkezi olacak

02 Ekim 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»MİEM, Milli Takımların kamp merkezi olacak
MİEM, Milli Takımların kamp merkezi olacak


AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü başkanlığında, İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantıları öncesinde grup toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Doğan Ünlü, Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu için önemli bir gün yaşadıklarını vurgulayarak; “Uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konu vardı. En önemli yatırım olarak düşündüğümüz Mahalli İdareler Eğitim Merkezi’nde (MİEM) farklı noktaya geldi. Basınımızda farklı farklı görüşler yer alıyordu. Değişik görüşlere bakıyorduk, ama bu görüşlerden ziyade bizim ne yaptığımız önemliydi. Verimli bir çalışma sergiledik. Bu çalışmanın sonucunda Gençlik ve Spor Bakanlığımıza devri gerçekleştirilmişti. Uzun süredir milletvekillerimizle takip ettiğimiz bu yatırım ilimize kazandırılmasıyla ilgili çalışmalardan, güzel sonuç aldık. Bütün spor branşlarının kamp yapabileceği, milli takımlar sürekli kamp merkezi olarak yapımına başlanacak. Bunun içerisinde otel, kongre salonu, spor salonu, atletizm pisti ve birçok sportif faaliyetinin yapılacağı tesisler içerisinde olacak. Hem Kastamonu’muzun hem de Türkiye’mizin en önemli spor kamp merkezlerinden biri haline gelecek. Proje çalışması başlamış olup, inşallah 2020 Mart ya da Nisan ayı gibi yapımına başlanacak. Bu tesisler bittiğinde 12 ay sürekli hizmet verecek tesisler haline gelecek. İlimize istihdam hem sürekli spor turizm anlamında bize fayda sağlayacak bir yatırım olacak. Önümüzdeki hafta bu konuyla ilgili Bakanlık yetkilerimiz yerinde incelemek üzerine ilimize gelecekler. Öncelikle Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik Spor Bakanımıza ve milletvekillerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yatırımın hem ilimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Başkaları sürekli konuşuyor, AK Parti yapmaya devam ediyor. Bu tesisleri çok uzun süredir bekliyorduk. Kastamonu’nun hayal ettiği projeyi de hayata geçirmek bizlere nasip oldu” ifadelerini kullandı.

Yurdun Tepe’ye değinen Ünlü; “Gençlik Spor Bakanlığı, ilimize 150 milyon TL yatırım yaptı. Ilgaz’daki eski tesislerin olduğu yer 14 milyon TL ile ihale edildi. Müteahhit firma çalışmaya başladı. Yurdun Tepe, kapalı spor salonu, yurt inşaatı devam ediyor. Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda depreme dayanıklılık çalışmasını yapacağız” dedi.

“SORUMLU VE YETKİLİLERİN SUÇU VARSA DEVLET GEREKENİ YAPAR”

Sayıştayı’nın raporunu değerlendiren Ünlü; “Sayıştay zaten raporunu tutmuş. Bu konunun yetkilileri ve sorumluları belli. Yetki ve sorumlular gerekli cezayı alır. Bizim o konuda yapacağımız bir şey yok. Türkiye bir hukuk devleti, bu konuyla ilgili süreç devam eder. Sorumlu ve yetkililerin suçu varsa devlet gerekeni yapar” diye konuştu.

İlgili Terimler :
TemaFabrika