Dolar : Alış : 6.8519 / Satış : 6.8642
Euro : Alış : 7.7300 / Satış : 7.7439
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Nitelikli ara personeller yetiştireceğiz”

08 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Nitelikli ara personeller yetiştireceğiz”
“Nitelikli ara personeller yetiştireceğiz”

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GALİP VİDİNLİOĞLU;


MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, Cumhuriyet İlkokulu’nu, Emniyet Müdürlüğü’nü, Kırkçeşme Caddesi esnaflarını, Pancar Kooperatifi’ni ve Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından konuşan Vidinlioğlu,“Kastamonu Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (KASMEK) ile hemşehrilerimizin talebi olan ‘sanat ve meslek eğitimi’ talebini karşılayacağız. Hemşehrilerimize meslek edindirme kapılarını açacağımız bu projemiz sayesinde istihdama destek sağlamış olacağız. İşadamlarımızla iş birliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmalar sonucunda iş dünyasının en çok ihtiyaç duyduğu nitelikli ara personeller yetiştireceğiz. Böylece hemşehrilerimiz ile iş adamlarımız arasında bağlantı kurarak meslek edinmelerini sağlayacağız. Nitelikli ara personel dışında yöresel ürünlerimizi üretecek usta çırak ilişkisine dayalı yeni personeller yetiştireceğiz. Yerel markalaşmayı sağlama konusunda yerel ürünlerimizin yeniden üretilmesini sağlayacağız. Hem ev hanımlarımızın, ustalarımızın bu işten gelir elde etmesini sağlayacağız hem de yöresel ürünlerimizin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacağız. Bu kurslarımızda yetişen usta çıraklarımızla yöresel ürünlerimizin ülkemize yayılmasını sağlayacak ve bir gelir kapısı açacağız. Bu ürünler sayesinde Kastamonu’muzun tanıtımını da yapmış olacağız” açıklamasında bulundu.

“BİZ HEP ‘ORTAK BİR AKIL’ OLUŞTURACAĞIZ DEDİK”

Vidinlioğlu ziyaretlerinden kendisini karşılayanlara teşekkür ederek; “Biz hep ‘ortak bir akıl’ oluşturacağız dedik. Bunu da başaracağız. Sahada olduğum süre içerisinde bunun sinyallerini aldım. Şehrimizin durumu hakkında sohbet ediyoruz. Yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Hemşehrilerimiz de sağ olsunlar, bizimle görüşlerini paylaşıyorlar. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin ile bazı İl ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.

İlgili Terimler :
TemaFabrika