Dolar : Alış : 7.2661 / Satış : 7.2792
Euro : Alış : 8.5939 / Satış : 8.6093
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

25 Kasım 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı
Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları dün Cumhuriyet Meydanı’nda, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.

Meydandaki törenin ardından kutlamalar Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde devam etti. Burada açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu; “Öğretmenlerimiz çocuk ve gençlerimizi sadece öğretim alanında değil, eğitim alanında da geliştiren, yaptığı işin özü ‘insan yetiştirmek’ olan, toplumu ihya ve inşa etmeleri noktasında, mesleklerin en yücesini icra etmektir. Tarihi boyunca, haklının ve mazlumun yanında yer almış, ayağının bastığı her karış toprağa kutlu bir medeniyetin tohumların sermiş milletimizin gönlünde, aziz öğretmenlerimizin müstesna bir makamı vardır. Sadece çocuk ve gençlerin değil, tüm toplumun önderi sayılan öğretmenlerimiz, en derin saygıların muhatabı olarak kabul edilmişlerdir. İlmin ve irfanın, erdem ve ahlakın hâkim olduğu; alim ve ariflerin baş tacı edildiği bir medeniyetin mensupları olan bizlere, Yaratan’ın ilk emri olan okumayı öğretenlerin ne kadar kutlu bir görevi yerine getirdikleri aşikârdır. Her öğretmen başka bir sevda masalının kahramanıdır. Dünyanın bütün çiçeklerine sevdalıdır bir öğretmen… Bazen şairdir, Öğrencisinin yüreğinin derinliklerinde mısra mısra dokur şiirini… Kalemiyle değil tebessümüyle yazar şiirlerini. Bir güneştir öğretmen… Geceleri parlayan yıldızların kaynağıdır. Bir bahçıvandır öğretmen… Öğrencilerinin kalbine ektiği sevgi tohumlarıyla yeşertir geleceği ve öğretir öğretmen; Şiirin, edebiyatın, musikinin, insanı sevmenin ve kitapların mucizelerini öğretir. Tüm insanları dinlemesini öğretir, üzüldüğün de bile, nasıl gülümseneceğini öğretir, Şerife Bacıları, Mehmet Akif Ersoyları, Halime Çavuşları öğretir onlara. Vatanı ve bayrağı için kahraman olmayı, şehit olmayı öğretir. Ömer Halis Demir olmayı öğretir. Bizim ‘Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür’ diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensupları olarak, eğitim adına çocuklarımızı, gençlerimizi üst öğretim programlarına hazırlamak, temel kabiliyetleri ve topluma uyum becerileri gelişmiş, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerini benimsemiş bireyler olarak yetiştirmek gibi yüce hedeflerimiz vardır. Bu hedeflere ulaşmakta öğretmenler olarak en büyük gayreti ve fedakârlığı her zamanki gibi yine bizler yapacağız. Her gün öğrenmeye ve öğretmeye aynı heyecan ile devam edeceğiz. Hepinizin bu bilinçle çalıştığına inanıyor, özverili çalışmalarınız ve fedakarlıklarınız için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Akabinde protokol tarafından emekli eğitim çalışanlarına hizmet şeref belgeleri ve yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Müzik dinletisi ardından kutlamalar son buldu.

Düzenlenen törenlere Vali Yaşar Karadeniz, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

İlgili Terimler :
TemaFabrika