Dolar : Alış : 5.5775 / Satış : 5.5875
Euro : Alış : 6.1922 / Satış : 6.2033
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8189 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın

07 Şubat 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın
Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın


Programa Vali Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, trafik polisleri, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki yaya geçidi hizasında durdurulan araç sürücülerine ekipler tarafından Trafikte Yaya Önceliği bilinci hakkında bilgilendirme yapılarak, broşür dağıtıldı. Ardından Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında katılımcılar yaya geçitlerinden geçerek, uygulamalı olarak trafikte yaya önceliğinin önemi vurguladı.

“BİZ TOPLUM OLARAK O HAYRANLIĞI UYANDIRACAK NİTELİKTE BİR TOPLUMUZ”

Akabinde Vali Yaşar Karadeniz; “Bildiğiniz gibi son 1 yıl içerisinde İçişleri Bakanlığımız özellikle trafik kazalarını azaltmak, trafik kazalarında her yıl kaybettiğimiz 7 bin insanı bu olumsuz duruma düşmelerini önlemek ve sayısı daha fazla olan yaralanma ile sakatlanmaları azaltmak için geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Bu çok önemli bir konu. Konuya tek bir açıdan bakarak olduğumuz yerde sayamayız. 7 bin candan bahsediyoruz. Sakat kalan binlerce insandan bahsediyoruz. Bunları çok daha aşağı rakamlara düşürmemiz mümkün. Bu tamamen tüm dünyada kabul edilmiş olan trafik kurallarına bizimde toplum olarak uymamızla mümkün olabilir. Başka bir şekilde mümkün değil. Dünyanın hiçbir ülkesi bunun başka bir çözümünü bulamamış. Bu trafik kurallarından biriside geçiş önceliğidir. Araçların kendi aralarında geçiş önceliği vardır. Birde araçlarla yayalar arasında geçiş önceliği vardır. Yaya geçitleri de yayaların araçlara göre geçiş önceliği kazandığı yerlerdir. Dolayısıyla araçlar geçmeye hazırlanan bir yaya gördüğünde durmaları gerekir. Bu tüm dünyada uygulanan trafik kurallarıdır. Yurtdışına hayranlık duymamıza gerek yok. Biz toplum olarak o hayranlığı uyandıracak nitelikte bir toplumuz. Yeterli bu konuda duyarlı olalım bu kurallara uyalım. Bugünde Türkiye’nin her yerinde aynı anda yürüttüğü bir program uyguladık ve yaya önceliği konusunda duyarlılık oluşturmaya çalıştık. Trafik hepimiz için daha güzel günler diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika