Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Saadet Partisi, araç kullanmamaya çağırdı

16 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Saadet Partisi, araç kullanmamaya çağırdı
Saadet Partisi, araç kullanmamaya çağırdı

Saadet Partisi İl Başkanı Hamit Serdar Yılmaz ve yönetimi Şerife Bacı Öğretmenevi’nde basın mensupları ile bir araya gelerek, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

31 Mart seçimlerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Saadet Partisi İl Başkanı Hamit Serdar Yılmaz; “Seçimler ülkemizin kaderidir ama AKP bizim milletimizin kaderi değildir. Dünya ülkemizin etrafında dönmese de tarihten gelen liderliğimiz ve Milli Görüş Hareketi’nin merkezinin Türkiye olması bu seçimleri bütün çevreler için önemli kılmaktadır. Zira bugün dünyada Siyonist zihniyetin, ülkemizde ise Siyonizm’in temsilcisi AKP iktidarının en çok korktuğu düşünce milli görüş düşüncesi ve milli görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir. Halbuki Saadet Partimizin taşıdığı milli görüş düşüncesi tüm dünyanın huzuru için tek çıkar yoldur. Bu zalimlerin Saadet Partisi’ni engellemeye ve yok saymaya çalışmasının tek sebebi kendi zalim düzenlerini devam ettirmektir. AKP’nin zalim düzeni sadece menfaate odaklı olup, kendi mensuplarını maddi olarak ihya etmekten ve ülkemizi parçalamaktan başka bir gaye taşımamaktadır. 4867 ve 4868 sayılı yasalarda, birkaç gün önce Numan Kurtulmuş’un ağzından kaçırdığı ‘Her şehrin anayasasını hazırlıyoruz’ ifadesi de bu dediğimizi ispatlar. Yapılan birçok ihalenin yandaşlara verildiğini uçan kuş dahi bilmektedir. Devletin hazinesinin soyulduğu Sayıştay raporlarına dahi yansımıştır. Ülkemizdeki kar eden kuruluşları yabancı şirketlere peşkeş çekmek için kurulan Varlık Fonu bünyesindeki Halkbank hepinizin bildiği gibi bir gece vakti açıktan soyuldu. Bu soyulmanın zararları anlaşılmadan, aradan bir hafta geçmeden bu seferde Vakıf Katılım Bankası’nda benzer soygun gerçekleştirildi. Bu konularla ilgili bir tane savcının çıkıp ta soruşturma başlattığına dair bir haber maalesef hiçbir yerden okumadık” dedi.

“KASTAMONU ÖZELİNDE BİRÇOK İŞYERİ SAHİBİ KONKORDATO HAZIRLIĞINDADIR”

Ülkenin ekonomik bir felaket içinde olduğunu söyleyen Yılmaz; “Kendimizi bildik bileli ülkemiz ayağa kalksın diye halkımız kemer sıkmaktadır. Yönetenler her türlü fedakarlığı halktan beklerken kendilerine gelince, devlet gücünü kullanarak babalar gibi satarız safsatasıyla milletin mallarını satmayı marifet zannetmekte, itibardan tasarruf olmaz şeklinde saçma sapan bir düşünceyle halkın emeğini ve hakkını soymayı kendilerine mubah görmektedirler. AKP’nin bu batıl düşüncesi ülkemizi ekonomik olarak bir felaketin içine attı. Bugün Kastamonu özelinde birçok işyeri sahibi konkordato hazırlığındadır. İcra takipleri patlamıştır. Birçok insan maalesef şehrimizi terk etmek durumunda kalmıştır. Ülkemiz genelinde de büyük firmalarda aynı acı yaşanmakta, firmalar özelliklede devletten olan alacaklarını hazinede para kalmadığı için alamamaktadır. Kendi maaşına yüzde 26 zam yapmasını bilen cumhurbaşkanı, memura, işçiye emekliye gelince yüzde 2,6’lık zammı bile çok görmektedir. Ekonomimizi batıran AKP iktidarı, çıkış yolu olarak yine kendi halindeki vatandaşın cebine göz dikmiştir. Bu sebeple ufacık Kastamonu’da dronlarla, helikopterle, sivil polislerle halkına tuzak kurup ceza yazan başka bir iktidar tarihte görülmemiştir. Milletimize trafik cezası yazan polis ve askerde kanundaki görevini değil, Ankara’dan gelen emirle iktidarın kanunsuz ve hukuka aykırı emrini yapmaktadır. AKP’nin bu milletin başında Demokles’in kılıcı gibi durmaması için aziz milletimizi bir hafta gerek kendi özel araçlarını gerekse toplu ulaşım araçlarını kullanmamaya ve gidilecek her neresi varsa yaya olarak gitmeye davet ediyoruz. Göreceksiniz ki böyle bir davranışla hem yakıt fiyatları düşecek hem de AKP bu millete ceza yazamayacaktır. AKP iktidarı ne yaparsa yapsın beceriksizliklerinin faturasını bu asil millete kesemeyecek, Saadet Partisi olarak karşısında durmaya devam edeceğiz. 31 Mart’ta inşallah bu millet, tarihin en büyük zalimlerinden olan AKP’yi sandığa gömerek nasıl ceza kesileceğini gösterecektir” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ DIŞ POLİTİKASI BİR FACİA YAŞAMAKTADIR”

Açıklamalarına devam eden Yılmaz; “Tütüncü esnafı ayrı bir ıstırabı yaşamaktadır. Marketlerde kimyasal işlemlerden geçmiş ve zararlı olduğu belli olan Amerikan tütününü sattıran AKP, doğal haldeki yerli tütüne maalesef izin vermemektedir. İnsanlara satabilirsiniz diye ruhsat verirken, vergisini alırken akabinde esnafın ellerindeki malı alıp ağır cezalar yazarak yerli tütünü de bitirmektedir. Kağıtta bile ülkemiz dışarıya esir edilmiş, yerel basın bitme noktasına getirilmiş, yerel basın sahipsiz kalmıştır. Yerel basınımızın hiçbir sorunu önemsenmemiştir. Tütün üreticimizin de, yerel basınımızın da sonuna kadar yanındayız. Ülkemiz dış politikası bir facia yaşamaktadır. Yemen’de insanlar, AKP’nin stratejik müttefikleri ABD, Suud ve İsrail tarafından katledilirken, maalesef insanlık sessizlik içindedir. Doğu Türkistan’da Uygur kardeşlerimiz bizzat AKP iktidarı tarafından terörist ilan edilmiş ve zalim Çin tarafından en ağır işkencelere maruz kalmışlardır. BOP eşbaşkanı AKP, İslam ülkelerinin kanına girmiş ve en son Suriye maalesef İsrail için AKP eliyle boşaltılmıştır. Bu boşaltılmada bir kısım nitelikli insanlar batılı devletler tarafından götürülürken, diğer kalanları AKP oy deposu olarak görmüş ve istenmeyen birçok hadisenin bu ülkede yaşanmasına sebebiyet vermiştir. Kendi vatandaşımız yanlış uygulamalarla ikinci sınıf vatandaş muamelesi görür hale gelmiştir. Adalet bu dönemde tam manasıyla çökmüş, davalarda hukuk garabeti olağanlaşmıştır. Amirinden memuruna, işçisinden işverenine, akrabalara kadar herkes birbirinin muhbiri olmuş, toplumda güven sadece kelime olarak kalmıştır. Sosyal çöküntü kasıtlı olarak gerçekleştirilmiş, eğitim sistemi felç olmuş, deizm ve ateizm zirve yapmıştır. Her türlü suç oranı kasıtlı olarak artırılmıştır. Elbette kimse kimseye suç işleyin dememiştir. Ama özellikle AKP yandaşı havuz medyasının 3’üncü sayfa haberleri ile televizyon ve internette gençliğe sunulan bize yabancı rol modellerle her türlü aykırılık ve serserilik marifetmiş gibi gösterilmiştir. Üniversiteler eğitimden başka her şeyin merkezi olmuştur. Nihayetinde toplum maddi ve manevi olarak ağır bir çöküşü yaşamaktadır. Buna rağmen kimse çıkıp ta tek adam rejimine yaptığın yanlış diyemiyorsa bunun sebebi ya nemalanmak veya ihanettir. Bu sebeple genel başkanımız Temel Karamollaoğlu doğru bir tespitle bu ülke yalakalarla kalkınamaz demiştir” dedi.

“SAADET PARTİSİ ÇATISI ALTINDA BULUŞMAYA DAVET EDİYORUZ”

Yılmaz son olarak; “Bu kadar olumsuzluğun içerisinde Saadet Partisi olarak yerel seçimlerde ülkemizin her noktasında ve dimdik ayakta olduğumuzun Siyonistler ve işbirlikçileri tarafından bilinmesini istiyoruz. Vatan ve millet sevdalılarının tamamını Saadet Partisi çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz. Bu seçimlerin yakalarımızdaki rozetlerin çok ötesinde olduğunun milletimizce bilinmesini istiyoruz. Bu seçimler AKP’den, adaletsizliklerinin de, kesilen trafik ve diğer idari para cezalarının da, şeker fabrikaları başta olmak üzere satılan bütün fabrikalarımızın da, samanda ve ette bile dışarıya mahkum edilmemizin de, anormal vergilerle milletimizin ezilmesinin de, soyulan hazinenin de hesabını milletçe soracağımız seçimler olacaktır. Neticede istedikleri kadar milli görüşü bölmeye, yolumuzu kesmeye çalışsalar da aziz milletimiz bin yıllık görüşüne sahip çıkacak ve 1994’te olduğu gibi yerel iktidar olan belediyeleri kendi partisi olan Saadet Partisi’ne 31 Mart’ta teslim edecektir” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :
TemaFabrika