Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7679 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Şehitler fidanlarla yaşatılacak

16 Temmuz 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Şehitler fidanlarla yaşatılacak
Şehitler fidanlarla yaşatılacak

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü Etkinlikleri kapsamında Araç yolu mevkiinde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Fidan dikimi programına Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Müftüsü Osman Aydın ve halk katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer; “Bundan tam bir yıl önce ülkemiz tarihinde ki en büyük ihanetle karşılaşmış ve bir gecede uçurumun eşiğine gelmiştir. Başta Cumhurbaşkanımızın liderliğinde halkımız bu hainlere karşı koymuş ve ülkemizi bu beladan uzak tutmuşlardır. Bu ihanete karşı 15 Temmuz da 249 şehidimiz oldu. 15 Temmuz şehitlerimizi yaşatmak adına burada hatıra ormanında fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Önümüzde ki aylarda burada peyzaj ve ağaçlandırma işlerini sürdürerek şehitlerimizin hatırasına laik bir duruma getireceğiz” dedi.

“VATANIMIZA BAĞLI İNSANLARIZ”

15 Temmuz da kahramanlık destanının yazıldığını ifade ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “15 Temmuz’u her zaman anacağız. Bu hain kalkışmanın nasıl olduğunu ve nasıl gerçekleştiğini hepimiz yaşadık. Bundan sonra ülkemiz böyle hain kalkışmalarla karşılaşmaz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün yetkililerimiz ve halkımızın gösterdiği büyük bir fedakarlıktır. Her zaman toprağına, bayrağına, vatanına, milletine, ezanına bağlı insanlarız. Kimsenin kuşkusu olmasın ki sizler bu topraklar üzerinde yaşadığımız sürece kanımızın son damlasına kadar bu değerlerimizden vazgeçiremeyecektir. 15 Temmuz hatıra ormanı sizlerin sayesinde yaşayacaktır. Ormanlarımızı ciddi manada koruyor ve değerlendiriyoruz. Orman teşkilatımız bu konuda çok büyük ilerlemeler aldı. Bu mevsim orman yangınların yoğun olduğu bir mevsim, bunun için herkesi burada duyarlı olmaya davet ediyoruz. Ülkemizi de ormanlarımız gibi koruyacağız. Bir daha bu 15 Temmuzları yaşamamız için. Emeği geçen bütün kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EN BÜYÜK KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

15 Temmuz’u gelecek nesillere aktarılması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Metin Çelik; “15 Temmuz haftasını hep birlikte idrak ediyoruz. Cumhuriyet tarihimiz de en büyük ihanet girişimi, en büyük ihanet. Bir darbe teşebbüsünden öte bir işgale teşebbüs ve onun karşısında yine Cumhuriyet tarihimizde ki en büyük kahramanlık destanı. Keşke olmasaydı diyoruz ama buna ve buna benzer girişimler olabilir. Daha önce ki tecrübelerimiz bize bunu gösteriyor. 15 Temmuz’un önemini gelecek nesillerimize çocuklarımıza mutlaka anlatmamız gerekiyor. Etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir daha böyle hain girişimlerle ülkemiz karşı karşıya kalmayacak.  Terörle mücadelemiz otuz beş yıldır devam ediyor. Bu mücadeleyi yürüten güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Şuan ki mücadelemiz terörü bitirme mücadelemizdir. Çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakacağız” ifadelerini kullandı.

“SIRT SIRTA VERMEMİZ GEREKİYOR”

Vali Yaşar Karadeniz; “15 Temmuz şehitleri hatıra ormanı burada oluşturulacak tabi bu ormanın oluşturulmasında birçok amaç bir arada yer aldı.  Birincisi içinde bulunduğumuz hafta 15 Temmuz şehitlerini anma demokrasi ve milli birlik günü etkinliklerinde düzenlediğimiz haftanın içerisindeyiz. Dolayısıyla bu etkinlikler arasında bu fidan dikim töreni tertip edildi. Ama ondan da önemlisi gerek 15 Temmuz’da gerekse doğuda güneydoğu da terörle mücadelede gerekse geçmişte Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, Kıbrıs’ta verdiğimiz şehitleri düşünürsek bize düşen asıl görevin bu ülkeyi müreffeh bir ülke haline getirme konusunda hepimizin omuz omuza, sırt sırta vermemiz gerektiği konusu öne çıkıyor. Eğer biz bunu gerçekleştirebilirsek onların hatırasına gerçek anlamda saygı göstermiş olacağız eğer biz bunu gerçekleştiremesek o zaman bu tip tehlikeleri her an yaşamaya hazır durumda bulunacağız. Böyle bir şey hiç birimizin istediği bir durum değil dolayısıyla burada bulunan sevgili çocuklarımıza güzel bir ülke huzurlu bir ülke bırakmak istiyorsak sadece şehirlerimizi değil dağını, taşını üreten ve müreffeh bir ülke haline dönüştürmemiz gerekiyor. Bir başka sebep ise 15 Temmuz’u asla unutmamamız gerekiyor. 15 Temmuz Türk milletini tarih sahnesinde daha önce denemiş oldukları silme girişiminin bir başka denemesiydi ama bunu gerçekleştiremediler. Askerimiz ve polisimiz el ele verdi ve o darbecileri hedeflerine ulaşamadan yok olmalarını sağladı. Ben geçen seneki 15 Temmuz tarihinde şehit olan tüm şehitlerimizi bu vesile ile rahmetle, minnetle anıyorum onları asla ve asla unutmayacağız burada bu hatıra ormanı ve diğer onlar adına yapılan eserler bu ülkede var oldukça onlarda aramızda yaşayacaklar” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika