Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7679 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Şehitler için kanlarını verdiler

16 Temmuz 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Şehitler için kanlarını verdiler
Şehitler için kanlarını verdiler

Türk Kızılay’ı Kan Bağış Merkezi’nde 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kampanyaya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Yücel, İl Sağlık Müdürü Mustafa Uyanık, Halk Sağlığı Müdürü Yüksel Kutlu ve kurumlarının çalışanları katılarak destek verdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uyanık; “Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk demokrasisine ve milli birliğine karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimi halkımızın topyekûn karşı duruşu ve yüzlerce şehidimizin direnişi ile önlenmiştir. Bu hain darbe girişiminde aziz vatanımız uğruna şehit olan vatandaşlarımız, sağlık çalışanlarımız adına bu şanlı direnişin mana ve maneviyatına uygun bir şekilde anmak önem arz etmektedir. Bu bağlamda 15 Temmuz kalkışmasının sene-i devriyesinde yaşananların demokrasiye yönelik kalkışma karşısında yaşamı pahasına görevinin başında hizmet eden sağlık personellerinin yaşadıklarının unutulmaması amacıyla müdürlüğümüz koordinasyonunda bazı etkinlikler düzenlenecektir. Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı işbirliği ile 81 ilde yapılacak olan Kan Bağışı Kampanyası’nda ilimizde İl Sağlık Müdürlüğü’müzün koordinasyonunda Türk Kızılay’ı Kastamonu il şubesi ile ortak bir etkinlik çalışması planlanmış olup, bugün burada bulunan sağlık çalışanlarımız kan bağışında bulunarak kampanyaya destek olacaklar. Ayrıca, 15-16 Temmuz 2017 tarihinde saat 17.00-00.00 arasında Cumhuriyet Meydanı’nda Sağlık Yaşam Aracımız ve Kızılay Kan Bağışı aracı bir arada kan bağışına yönelik kampanya ve halkımıza yönelik bilgilendirme etkinliği yapılacaktır” şeklinde bilgi verdi.

Akabinde kurum müdürleri ve sağlık çalışanları kan bağışında bulundular.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika