Dolar : Alış : 7.8945 / Satış : 7.9088
Euro : Alış : 9.4067 / Satış : 9.4237
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 13 Kategoride 7891 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Şeyh Şaban-ı Veli Üniversitesi hayırlı olsun”

24 Ekim 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Şeyh Şaban-ı Veli Üniversitesi hayırlı olsun”
“Şeyh Şaban-ı Veli Üniversitesi hayırlı olsun”

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN;

Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı hizmet binasında UNESCO Çalışma Grubu 5’inci toplantısını hafta sonunda gerçekleştirdi. Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Muharrem Avcı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2019 yılının UNECSO tarafından Şeyh Şaban-ı Veli yılı ilan edilmesi için yapacakları çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Toplantı öncesinde ilimizde Şeyh Şaban-ı Veli Üniversitesi kurulması için oluşturulan derneğinin çalışmaların hız kazandığını ifade eden Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Muharrem Avcı, bu çalışmalar neticesinde müjdeli bir haber aldığını duyurdu.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜLER

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Avcı; Hollanda Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmed Akgündüz’ün, Şeyh Şaban-ı Veli Vakıf Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Komitesi Ankara Temsilcisi İbrahim Savcı’nın ve Kastamonu Uluslararası İslam Eğitimi Vakfı Temsilcisi Ahmet Mutafoğlu’nun çalışmalara başladığını ve bu kapsamda Hollanda Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmed Akgündüz’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söyledi.

“DOSYALAR ÖNÜMÜZE GELSİN GEREKLİ ÇALIŞMAYI YAPARIZ”

Hollanda Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmed Akgündüz’ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında görüşme hakkında bilgi veren Avcı; “Sayın Cumhurbaşkanı’mız Şeyh Şaban-ı Veli Üniversitesi için destek sözü vermiş. ‘Siz çalışmalarınızı tamamlayın, dosyalar önümüze gelsin gerekli çalışmayı yaparız. ‘Şeyh Şaban-ı Veli Üniversitesi hayırlı olsun’ demiş. Bu bizim çok güzel bir müjde” diyerek bilgi verdi.

İlimizde kurulması planlanan Şeyh Şaban-ı Veli Üniversitesi hakkında da bilgi veren Avcı, ilk etap Tıp Fakültesi ile başlanacağını, akabinde Hukuk ve İlahiyat Fakülteleri’nin hayata geçirileceğini söyledi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika