Dolar : Alış : 6.8432 / Satış : 6.8555
Euro : Alış : 7.6774 / Satış : 7.6912
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

SİSAL yerini SBL’ye bıraktı

20 Ağustos 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»SİSAL yerini SBL’ye bıraktı
SİSAL yerini SBL’ye bıraktı

Prof. Dr. Saime İnal Savi tarafından yaptırılarak 2005 yılında eğitime genel lise olarak başlayan, 2007 yılında Anadolu Lisesine dönüştürülen Prof. Dr. Saime İnal Savi Anadolu Lisesi bu yıl kapılarını Sosyal Bilimler Lisesi (SBL) olarak açıyor.

Uzun yıllardır şehrimize Sosyal Bilimler Lisesi kazandırma çabaları meyvesini verdi ve Prof. Dr. Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesi bu yıl yerleşen 60 öğrencisiyle eğitim hayatın da yeni bir sayfa açtı. Böylelikle üniversiteye yerleştirmede üstün başarılar elde eden Sosyal Bilimler Liselerinin biri de ilimizde eğitim öğretime kazandırıldı.

1 yılı hazırlık sınıfı olmak üzere toplam 5 yıl eğitim verecek olan lise, öğrencilerine iyi bir yabancı dil eğitimi vermenin yanı sıra, Hukuk Fakültesi, Siyasal Bilimler, Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Ekonomi, Psikoloji vb. bölümlere de kaynaklık eden en başarı lise türü olarak göze çarpıyor.

OKULUN TABAN PUANI 416,7739’DA KALDI

Bu yıl TEOG Yerleştirme Sonuçlarına göre 60 öğrenci alan okulun taban puanı 416,7739’da kaldı. İlk yılı olmasına rağmen önceki yıla göre taban puanı önemli ölçüde yükselen okulun şehir dışından gelen öğrencileri Fen Lisesi pansiyonunda barındırılacak.

“SOSYAL BİLİMLER LİSESİ İLİMİZ İÇİNDE BÜYÜK BİR KAZANIM”

Eğitimci yazar hayırsever Prof. Dr. Saime İnal Savi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Büyük emek vererek ilimize kazandırdığımız okulumuzun Sosyal Bilimler Lisesine dönüştürülmesi beni çok heyecanlandırdı, duygulandırdı ve de çok mutlu etti. Sosyal Bilimler Lisesi ilimiz içinde büyük bir kazanım oldu. Okulumuzun her geçen günkü başarıları da artarak devam ediyor. Okulumuza yakışır öğrencilerimizde mezun oluyor ve bizlerin sevincini bir kez daha artırıyorlar. Ben okulumuzun Sosyal Bilimler Lisesi olmasında emeği ve katkısı geçen tüm herkese de teşekkür ediyorum.”

Okul Aile Birliği Başkanı Cengiz Muhziroğlu ise okulun her geçen sene eğitim ve öğretimde çıtasını yükselttiğini ifade ederek; “Okulumuzun Sosyal Bilimler Lisesi olmasında büyük emeği ve katkısı geçen başta Milli Eğitim Bakanlığımıza, ilk adımı birlikte attığımız eski Kastamonu ve şimdiki Manisa Valimiz olan Erdoğan Bektaş’a, Kastamonu Valimiz Şehmus Günaydın’a, bürokratlarımıza, Milli Eğitim İl Müdürlüğümüze, önceki ve yeni Okul Müdürlerimiz Erdoğan Kurnaz ve İsa Gökmen’e ve idare yönetimi ile tüm vesile olanlara da okulumuz adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Muhziroğlu, Sosyal Bilimler Lisesinin öğrenci yurduna bir an öce kavuşturulmasını da ilgililerden talep ettiklerini bildirdi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika