Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8151 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Su faturalarına ilk etapta yüzde 15 indirim

09 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Su faturalarına ilk etapta yüzde 15 indirim
Su faturalarına ilk etapta yüzde 15 indirim


Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan 2’nci toplantısı geçtiğimiz akşam Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu başkanlığında yapıldı. Toplantının ilk maddesinde 2018 Mali Yılı Gelir Gider Kesin Hesabı’nın görüşülmesi yer aldı. 2018 Mali Yılı Gelir Gider Kesin Hesabı, oy çokluğuyla kabul edildi.

Saraçlar Mahallesi’nde yer alan 725 ada 69 nolu plan değişikliği teklifi ise meclisçe kabul edilmedi.

OTOPARK ÜCRETİ 1 SAATE KADAR 2.50 TL

Mülkiyeti Belediye’ye ait olan Aktekke Mahallesi’ndeki otoparkın ücret tarifesi Plan Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda görüşüldü. Ücret tarifesinin; 1 saate kadar 2,50 TL, takip eden her saat için 2 TL olmak üzere 12 saate kadar 15 TL’yi ve 24 saate kadar 20,00 TL’yi geçmeyecek şekilde belirlenmesi kabul edildi.

SU FATURALARINA HAZİRAN’DAN İTİBAREN YÜZDE 15 İNDİRİM

Bir önceki mecliste, MHP Belediye Meclis Üyesi Cevad Uyanık tarafından gündeme getirilen su faturalarına indirim konusu da Plan Bütçe Komisyonu’nun raporu doğrultusunda görüşüldü. Komisyon raporunda, komisyon üyeleri Nevzat Birgen ve Sibel Karakaş’ın Belediye Başkanının seçim vaadine istinaden yüzde 30 indirim yapılmasını önerdiği yer aldı.

Buna karşın Komisyon Başkanı Nevin Karaca ile üyelerden Gülahmet Sönmez ve Nurten Ciğerci ilk etapta yüzde 15 indirim sonraki dönemlerde yapılacak indirimlerle de yüzde 30’a tamamlanması fikrini ileri sürdü. Bu karara gerekçe olarak 80 milyon lira civarında olan belediye borç devri ile seçim arifesinde yapılan ihaleler neticesinde 2019 yılı ödenek tutarının borçları karşılamayacak olması gösterildi. Komisyon, su ücretlerinde haziran ayından itibaren yüzde 15 indirime gidilmesine, daha sonraki dönemlerde yapılacak belli oranlarda indirimlerle toplam indirim tutarının yüzde 30’a tamamlanmasına oy çokluğuyla karar verdi. Mecliste oylanan komisyon raporu kabul edildi.

MÜDÜRLER KURULU BAŞKANI DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN VİDİNLİOĞLU’NA YETKİ

Ağlı Belediyesi’nin talebi üzerine Ağlı Belediyesi’nde görevlendirilmek üzere bir adet itfaiye aracı meclis oluruyla Ağlı Belediye Başkanlığı emrine görevlendirildi.  Belediye Başkanı değişikliği sebebiyle KHK kapsamında çalıştırılan personeller için kurulan Kastamonu Belediyesi Personel Ltd. Şti’nin de Müdürler Kurulu Başkanı değişikliği gerektiğinden meclisçe Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşüldü. Gündem konusu kabul edildi.

LOGOYA T.C. İBARESİ VE TARİH EKLENDİ

MHP Belediye Meclis Üyesi Selçuk Yılmaz, Belediye logosuna T.C. ibaresinin ve belediyenin kuruluş tarihinin eklenmesinin gündeme alınmasını istedi. Önce gündeme alınan konu sonrasında ise kabul edildi. Böylece Belediye logosuna T.C. ibaresi ve tarih eklenmiş oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika