Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Tapu ve Kadastro 172’nci yılını kutladı

22 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Tapu ve Kadastro 172’nci yılını kutladı
Tapu ve Kadastro 172’nci yılını kutladı


Kastamonu Tapu ve Kadastro 19’uncu Bölge Müdürlüğü 172’nci kuruluş yıldönümünde Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenledi.

Tapu ve Kadastro 19’uncu Bölge Müdürlüğü’nün çelengini anıt önüne Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya koydu. Ardından da saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya; “iki asra yakın bir zamandan bu yana, vatandaşlarımızın güveninin ve mülkiyetinin teminatı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz,  merkez ve taşra teşkilatımızda 20 bine yakın personelimiz, 24 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz, 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 9 milyona yakın işlem hacmi ile yılda yaklaşık 25 milyon vatandaşımıza hizmet sunan ve 2018 yılı boyunca 8,9 milyon işlemden 11 milyar 291 milyon liraya gelir sağlanmış ve bugün 172’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan köklü bir kurumdur. TARBİS Projesi ile 26 ülkeye ait 25 milyon civarında eski harfli tapu kaydının çevirisi yapılmış, 3 milyon pozdan oluşan mikrofilme alma ve dijitalleştirme işlemi gerçekleştirilmiştir, tüm bu çalışmalar yerli ve yabancı çok sayıda araştırmacının hizmetine sunulmuştur. Arşivimizde yaklaşık 700 bin cilt defter, 27 bin fasikül ve 32 bin belge bulunmaktadır. Yılda yaklaşık 25 bin eski harfli tapu kaydının çevirisi yapılmaktadır. Bugün, kuruluşunun 172’nci yıldönümünü kutlayan Tapu ve Kadastro teşkilatımızın gelişimine ve büyümesine katkı sunan tüm çalışanlarımıza ve halkımıza şükranlarımızı sunarız” dedi.

VALİLİK MAKAMI ZİYARET EDİLDİ

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Tapu ve Kadastro XIX. Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya, Kastamonu Tapu Müdürü İbrahim Ünver, Kastamonu Kadastro Müdürü Feridun Hekimoğlu, Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

Tapu ve Kadastro XIX. Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya’dan yıldönümü etkinlikleri hakkında bilgiler alan Vali Yaşar Karadeniz; “Devletimizin temel taşlarından olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 172’nci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bizleri ziyaret eden Tapu ve Kadastro XIX. Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya ve değerli mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Kastamonu Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğümüze çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Terimler :
TemaFabrika