Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu2°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8033 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Tarihi Taş Köprü’nün restorasyonu başladı

25 Nisan 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Tarihi Taş Köprü’nün restorasyonu başladı
Tarihi Taş Köprü’nün restorasyonu başladı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın girişimleri sonucu Karayolları Genel Müdürlüğü 15’inci Bölge Müdürlüğü tarafından ilçeye adını veren Taş-Köprü restorasyon işlemleri için trafiğe kapandı.
Yaklaşık 1 yıl trafiğe kapalı olması beklenen tarihi Taş Köprü’nün TEDAŞ yetkililerince elektrik hatları kontrol altına alındı ve trafiğe kapandı. Tarihi köprünün trafiğe kapalı olduğu süre zarfında 1’inci ve 2’nci çevreyolu köprülerinden ilçeye giriş çıkış gerçekleşeceği kaydedildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ilçeye adını veren ve 1366 yılında Yağmur Beyin oğlu Ali Bey tarafından Celalettin Beyazıt adına yaptırılan tarihi köprünün asırlara meydan okuduğunu ve köprünün bazı kemerlerinde meydana gelen hasarlardan dolayı girişimleri sonucu AK Parti Milletvekilleri’nin de desteğiyle restore edilecek olmasından mutluluk duyduklarını belirtti.
Arslan, ayrıca asırlara meydan okuyan tarihi köprünün gelecek kuşaklara ulaşmasının önünü açacak olan restore çalışmasının programa alınmasını sağlayan AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir ile Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika