Dolar : Alış : 5.5775 / Satış : 5.5875
Euro : Alış : 6.1922 / Satış : 6.2033
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8189 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Teknokent ihalesi 27 Şubat’ta

08 Şubat 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Teknokent ihalesi 27 Şubat’ta
Teknokent ihalesi 27 Şubat’ta

Teknokent ihalesi 27 Şubat’ta

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı ziyaret ederken, ayrıca akademisyenlerle de bir araya geldi.

Kastamonu Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında ülkemizde ihtisaslaşacak beş üniversiteden biri olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Babaş; “Üniversitemiz Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında ihtisaslaşacak. Bizim için, şehrimiz için önemli bir durum. Kastamonumuza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“BİLİM VE TEKNOLOJİDE DAHA İLERİYE GİDECEĞİZ”

Göreve geldiği ilk gün itibariyle Kastamonu Üniversitesiyle uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “Gerek üniversitemizin yönetim kadrosunun gerekse öğrencilerimizin isteklerini hızla yerine getirdik. Teknokent projesi başta olmak üzere ortak birçok çalışmaya, yatırıma ve sempozyuma imza attık. Önümüzdeki süreçte bilimsel çalışmalar ışığında hazırladığımız teknoloji projelerimizle daha ileriye gideceğiz. Kastamonu Belediyesi,  Kastamonu Üniversitesi, KATSO ve Ticaret Borsası işbirliğiyle kurulan Teknokent çalışmalarına hızla başlanacak Üniversite ve iş adamları işbirliğinden Kastamonumuz ve ülkemiz kazanacaktır. Teknoloji’nin asla gerisinde kalamayız, kalmamalıyız. Bu doğrultuda bilimsel çalışmalar ışığında hareket etmemiz gerekmektedir. Çok doğru bir projeyi başlattık ve 27 Şubat’ta Teknokent bina yapım ihalesi gerçekleştirilecektir” dedi.

“GELECEĞE DÖNÜK BİRÇOK PROJEYİ BAŞLATTIK”

Kastamonu Üniversitesi’yle Robotik Kodlama ve E-Kastamonu Ticaret Portalı projeleriyle ilgili de çalışmalar yapılacağını söyleyen Başkan Babaş; “Biz geleceğe dönük birçok projeyi başlattık ve başlatmaya devam ediyoruz. Ev hanımlarına mikro kredi desteği sağlıyoruz. Hem üretimi hem de ekonomiyi destekliyoruz. Kurduğumuz Kadın Kooperatifi’yle ise yeni pazarlar oluşturacağız. Hem esnaflarımız için hem de ev hanımları için önemli bir Pazar sahası açacağız. Ticaret portallarımız ve projelerimizle üretimi desteklemeye devam edeceğiz. Bunları nasıl yapıyoruz tabi ki bilimsel çalışmalar ışığında projelendirerek yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ESNAF İNOVASYON MERKEZİ ÖNEMLİ” Üzerinde çalıştıkları ‘Esnaf İnovasyon Merkezi’ hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Babaş, bu projenin de yine ortak çalışma ile hayata geçirilebilecek bir proje olduğuna dikkat çekti. Başkan Babaş açıklamasının devamında; “Ürünlerimizin değerini arttırmak adına üniversitemizle, ziraat odalarımızla, ülkemizdeki teknoparklarla yapacağımız çalışma doğrultusunda yöresel ürünlerimize ne gibi bir yenilik yaparak daha kıymetli hale dönüştürebileceğimizi araştıracak ve bulacağız. Burada esnaflarımıza inovasyonla ilgili ciddi çalışmalar ve eğitimler vereceğiz. Danışmanlık işlerini verecek uzmanlar ile üreticilerimizi bir araya getireceğiz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika