Dolar : Alış : 7.5546 / Satış : 7.5682
Euro : Alış : 8.8050 / Satış : 8.8209
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 13 Kategoride 7891 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Tıp Fakültesi için vakıfa ihtiyacımız yok”

05 Kasım 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Tıp Fakültesi için vakıfa ihtiyacımız yok”
“Tıp Fakültesi için vakıfa ihtiyacımız yok”

AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ;

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları öncesinde AK Parti İl Başkanlığı’nda, AK Parti Milletvekili Metin Çelik ve AK Parti Doğan Ünlü’nün katılımıyla grup toplantısı gerçekleştirildi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “KÖYDES ödenekleri ile ilgili kalan son kısım var. 15 Kasım itibariyle son KÖYDES ödeneklerimiz gelecek. İlçelerimizde ve köylerimizde çalışmalar devam ediyor. Yılsonu itibariyle hedeflerimize ulaşacağız. Tıp Fakültesi ile Kent Konseyi’nde bir toplantı yapıldı. Orada vakıf kurulması ile ilgili bir gündem oluştu. Oradaki konuşmamda da ifade ettim. Kastamonu Tıp Fakültesi’nin hayata geçmesi ve afiliasyonun gerçekleşmesi için bizim şu an vakıfa ihtiyacımız yok. Vakıf üniversitesi kurulacaksa, vakıf kuralım ya da Uğurlu Hastanesi’nin açılması ile ilgili bir sermaye birikimi ve oluşum yapabiliyorsak vakıfı kuralım dedik. Çünkü geldiğimiz süreçte afiliasyon süreci devam ediyor. İmza aşamasındayız, vekillerimizin de desteğiyle afiliasyon süreci de tamamlandıktan sonra Tıp Fakültemiz hayata geçmiş oluyor” ifadelerini kullandı.

“YERLİ TOHUMUN KASTAMONU’DAN ÇIKMASINI SAĞLAMAMIZ LAZIM”

Kendire de değinen Ünlü; “Geçmişten bugüne kadar ilimizde kendir ekimi devam ediyordu. Son zamanlarda tüm Türkiye’de olduğu gibi, ilimizde de azaldı. Bizim için önemli olan kendir ekiminin serbest olduğu, devletimizin izin verdiği 19 ilin içerisinde yer almasıydı. Zaten bu da var. Bundan sonraki süreçte tohum üretimimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bir taraftan da modernizasyon yapmamız lazım. Özellikle makine ile ilgili modernizasyona girmemiz lazım. 69 tane tohum var. Bu 69 tohumun yaklaşık yarısı, son 10 yıl içerisinde ülkemizde oluşturuldu. Bizim kendirle ilgili temel önceliğimiz milli ve yerli tohuma dönüşle ilgili hükümetimizin çalışmalarının Kastamonu olarak içinde olmak olmalıdır. Milli ve yerli tohumun Kastamonu’dan çıkmasını sağlamamız lazım. Zaten en önemli şeyde kendir tohumunun milli ve yerli bir şekilde oluşması. Bir yatırımcımız milletvekilimizle görüştü. Bir yatırımcımız Hanönü’nde kendirin üretimi ve üretim sonrasında fabrikasyon şekliyle işlenmesi noktasında bir çalışması var. Bu tür tesislerinde bir şekilde çoğalması gerekiyor. İşadamlarımızdan isteğimiz kendir üretildikten sonra işlenmesi ve sanayiye sunulmasıyla ilgili tesisler kurmalarıdır” şeklinde konuştu.

ÖZEL İDARE, TEKNOKENT’E ORTAK OLACAK

Üniversitede hayata geçirilmesi planlanan Teknokent hakkında da konuşan Doğan Ünlü; “Teknokent ile ilgili de olumlu gelişmeler yaşanıyor. Üniversitemiz bu konuda hassasiyetle çalışıyor. Bu ay içerisinde de İl Genel Meclisimizin de gündemine gelecek. İl Özel İdaremiz 300 bin TL ile bu Teknokent ile ilgili kurulacak şirkete ortak olacak. Bu yönde bir çalışma yürütülüyor. Özel İdare’de işin içerisinde olacak. Ayrıca Ticaret Odası, Kastamonu Belediyesi ve diğer sivil toplum kuruluşları da destek olacaklarını ifade ediyorlar. Burada da işadamlarımızı da görevler düşüyor. İşadamlarımız, tüzel kişilikli şirketlerde katılım sağlayabiliyorlar. Bunu da Kasım ayı içerisinde tamamlayabilirsek, Teknokent’in önündeki engeli de kaldırmış olacağız” diye konuştu.

“17 YILDIR HİÇBİR AYRIM YAPMADAN HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

AK Parti iktidarının 17’nci yılını kutladıklarını vurgulayan Ünlü; “17 yıldır hiçbir ayrım yapmadan, tüm Türkiye’ye fert fert hizmet etmeye devam ediyoruz. Davamız Türkiye, liderimiz Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile dünya mazlumlarının umudu ve savunucusu olmaya devam edeceğiz. Nice nice 17 yıllara. Barış Pınarı Harekatı’na destek olmak adına asker selamı yaygınlaştı. Yunus Özmusul diye bir kardeşimiz var. Aynı zamanda Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız Mustafa Çağlı’nın da damadı oluyor. Yani Kastamonu’nun damadı. Kardeşimiz Yunanistan’ın AEK takımında hentbol oynuyor. Geçtiğimiz günlerde Belçika maçından sonra asker selamı verdiği için Yunan kamuoyu ve oradaki halkın baskılarına boyun eğmeyerek, dik bir duruş sergileyerek, milli formanın her şeyin üzerinde geldiğini beyan ederek, Türklüğe yakışır bir duruş sergiledi. Kendisine teşekkür ediyorum. Kendisiyle irtibata geçerek destek olduğumuzu ifade ettik. Dışişleri Bakanlığımızda kendilerini arayarak destek verdiler. Hiçbir şekilde kendileri maddi ve manevi mağdur edilmeyecektir” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika