Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu18°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Trafik canavarı mağdurlarının tazminat hakları

12 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Trafik canavarı mağdurlarının tazminat hakları
Trafik canavarı mağdurlarının tazminat hakları


Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık AŞ İç Karadeniz Bölge Müdürü Nazım Kurtcuoğlu işyerinde araç hasarları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen toplantıya Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık AŞ Genel Müdürü Tamer Tezcan, İç Karadeniz Bölge Müdürü Nazım Kurtcuoğlu, Kaymakçı Hukuk Bürosu Sahibi Hakan Kaymakçı, Acenta Temsilcisi Esma Kuruoğlu Ahlatcıoğlu ve diğer görevliler katıldı.

“HAKLI OLDUKLARI HALDE, HAKSIZ DURUMA DÜŞEBİLMEKTEDİRLER”

Genel Müdürü Tamer Tezcan kurumları hakkında bilgi vererek; “Genel Merkezimiz Ankara‘da bulunan Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık A.Ş. 2017 yılında kurularak ülkemizde hasar tasfiyesi konusunda öncülük ederek, sigorta kapsamında oluşan her türlü bedeni ve maddi zararlarının en kısa sürede karşılanması hususunda, kaza mağduru olan sürücü, yolcu ve yayalara yönelik olarak doğru ve güvenilir bir şekilde aracılık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmet ülkemizin 73 ilinde de toplam 235 acentelik çalışanı ile başarılı bir şekilde sürdürmekte olup, bugüne kadar birçok vatandaşlarımıza hizmet götürülmüştür. Şirketimizin gerçekleştirdiği temel faaliyetler hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; bilindiği üzere pek çok vatandaşımız maruz kaldığı trafik kazaları ya da diğer kazalar sonucunda sigorta kapsamında olan haklarını tam olarak bilememektedirler. Bunun için çoğu zaman haklı oldukları halde, sigorta şirketleri bünyesinde haksız duruma düşebilmektedirler. Sadece Kastamonu’da değil yurdun neresinde olursa olsun herhangi bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş olan vatandaşların geride bıraktıkları anne, baba, eş ve çocuklarına yönelik olarak da sigorta şirketlerinden tazminat alma hakları vardır. Ayrıca bizzat trafik kazası sonucu yaralanmış ve hayatının geriye kalan kısmını sakat olarak devam ettirmek zorunda kalan vatandaşlarımızın da tazminat alma hakları bulunmaktadır. Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık A.Ş de mağdur vatandaşlarımıza sigorta şirketlerinden hakları olan bu tazminat bedellerini en üst seviyeden ve tam olarak almalarını sağlamaktadır” dedi.

“GERİYE DOĞRU TAZMİNAT ALMA HAKLARI BULUNMAKTADIR”

Vatandaşların tazminat hakları hakkında da bilgi veren Tezcan; “Ayrıca vatandaşlarımızın, ölümlü trafik kazalarında kazanın oluş tarihinden itibaren geriye doğru son 15 yıl içerisinde, yaralanmalı trafik kazalarında ise son 8 yıl içerisinde gerçekleşmiş kazalar için ilgili aracın trafik sigortasından tazminat alma hakları bulunmaktadır. Sigortasız veya faili meçhul bir aracın sebep olduğu trafik kazası sonucu meydana gelen ölüm, daimi sakatlık ile ilgili tazminatları Güvence Hesabından alınabilmektedir. İlave olarak da yabancı plakalı araçların karıştığı trafik kazalarındaki tazminatlarda bu kapsamda alınabilmektedir. Tüm bu işlemler için Şirketimiz aracılığıyla ilgili yerlere başvuru yapıldığı tarihten itibaren en geç 2-3 ay içerisinde kusur durumlarına göre kendilerine veya hak sahiplerine hak ettikleri tazminat ödemeleri yapılabilmektedir. Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürlüğü’nce yürütülen tüm hizmetlerin sonuna kadar mağdur vatandaşların yanında bütün haklarını ilgili sigorta şirketlerinden alınmasını, tazminat bedellerinin kendi gösterecekleri banka hesaplarına yatırılması sağlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

“VİZYONUMUZU DAHA YÜKSEKLERE TAŞIMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ” Tezcan son olarak; “Şirketimizin gelecek dönem hedeflerine ilişkin kısaca bilgi vermek gerekirse; Kurulduğumuz tarihten itibaren yürüttüğümüz hasar tasfiyesi işlemlerinde profesyonel ve yurt geneline yayılmış konusunda uzman personel ile gelecek dönemde de üstlendiğimiz misyonumuzdan ödün vermeden hizmet kalitemizi her geçen gün daha da artırarak, vatandaşımıza en iyi hizmeti ve her türlü desteği sağlayarak vizyonumuzu daha yükseklere taşımanın gayreti içerisindeyiz. Profesyonel bir yönetim anlayışı ve şeffaflık prensipleri çerçevesinde yürüttüğümüz bu hizmetler neticesinde elde ettiğimiz başarımızı sürekli kılabilmek için kalite standartlarımızı her geçen yıl daha da yükseltmek, mağduriyetleri giderilen ve hizmet götürdüğümüz vatandaşlarımızın memnuniyet düzeylerini her zaman üst seviyede tutmak, sektördeki başarılı konumumuzun kalıcılığını devam ettirmek, Doğru Hasar Merkezi Danışmanlık A.Ş’nin marka değerini daha da arttırmak, her yıl en az bir önceki yıl gösterdiğimiz hizmet performansımızın üstüne çıkmak, personelimizin  moral ve motivasyonları ile iş başarılarını üst seviyede tutabilmek amacıyla periyodik aralıklarla eğitim ve denetim programları geliştirmeye yönelik güncel çalışmaları yürütmektir” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika