Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu18°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Yeni spor salonumuz Kastamonumuza hayırlı olsun”

10 Ocak 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Yeni spor salonumuz Kastamonumuza hayırlı olsun”
“Yeni spor salonumuz Kastamonumuza hayırlı olsun”

AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ:
AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu Merkez Spor Salonu’nun ihalesinin önceki gün Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Eski Şerife Bacı Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana inşa edilecek olan Merkez Spor Salonu’nun ihalesine 4 firmanın teklif sunduğunu belirten Ünlü, kesinleşen ihale kararından sonra inşaatın başlayacağını ve 600 gün içinde yapımının tamamlanacağını aktardı.

Kastamonu’nun bir spor şehri olduğunu ve her branşta başarı elde ettiğini kaydeden Ünlü; “Yeni spor salonumuz Kastamonumuza hayırlı olsun” ifadelerini kullanarak projenin bedelinin yaklaşık 48 milyon TL olduğunu söyledi.
“KISA SÜREDE SPOR SALONUMUZU KASTAMONU’YA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”
Ünlü’nün spor salonu konusuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalar şu şekilde: “Mevcut Atatürk Spor Salonu’nun ihtiyacı karşılama noktasında eksik kalmasıyla birlikte yeni spor salonu talebimizi hükümetimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmiştik. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığımız ilimize modern bir kapalı spor salonu yapılması için çalışmalarını başlatmıştı. Bu kapsamda önceki gün Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Kapalı Spor Salonu’nun ihalesini gerçekleştirdi. İnşallah en kısa sürede spor salonumuzu Kastamonu’ya kazandırmak istiyoruz.”
“600 GÜN İÇİNDE YAPIMI TAMAMLANACAK”
Ünlü: “Kastamonu bir spor şehridir. Ülkemizi hentbol branşında uluslararası boyutta temsil eden Kastamonu Belediyespor başarılarına başarı eklemeye devam ediyor. Çeşitli branşlardaki takımlarımız ilimizi ulusal liglerde başarıyla temsil ediyor. Yerel lig müsabakaları ve turnuvalar sıklıkla gerçekleşiyor. Sporun her çeşidinde başarıları bulunan ilimize modern bir spor salonu gerekiyordu. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Kasapoğlu’nun ve Milletvekillerimizin takipleri ile ilimize yapılacak yeni spor salonu önceki gün Bakanlığımızca ihale edildi. 4 firmanın katıldığı ihalenin akabinde kesinleşen ihale kararından sonra inşaat başlayacak ve 600 gün içinde yapımı tamamlanacak.”
“KASTAMONUMUZA HAYIRLI OLSUN”
Ünlü: “Yaklaşık 48 milyon TL maliyeti olan bu büyük projenin Kastamonu’muza kazandırılmasında emeği geçen Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Kasapoğlu’na ve milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni spor salonumuz Kastamonumuza hayırlı olsun.”

16 bin 481.16 metre alan üzerine inşaa edilecek olan 2 bin 575 kapasiteli spor salonunda; 1 adet basketbol sahası, 3 adet antrenman basketbol sahası, 4 adet antrenman salonu, 218 metre iki kulvarlı koşu pisti, 6 adet sporcu soyunma odası, 4 adet antrenör soyunma odası, 3 adet hakem soyunma odası, 1 adet hakem ofisi, 1 adet ilkyardım odası, 1 adet doping kontrol odası, 4 adet idari ofis, 2 adet fitness salonu, 3 adet fitness studio, 3 adet vip salonu, 1 toplantı salonu, 1 basın toplantısı odası, 2 mescid, 64 araçlık kapalı otopark, 2 adet kafeterya, 4 adet büfe bulunacak.

İlgili Terimler :
TemaFabrika