Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu18°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Yurdun Tepe’yi, Özel İdare işletecek

27 Kasım 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Yurdun Tepe’yi, Özel İdare işletecek
Yurdun Tepe’yi, Özel İdare işletecek

YURDUN TEPE’YE TALİP ÇIKMADI

Yurdun Tepe Kayak Tesisleri İşletme ihalesi dün Vali Yaşar Karadeniz, başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. İhaleye katılım olmayınca ihale iptal edildi.

Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İGM Üyeleri ve ilgili müdürler katıldı.

Ilgaz Yurdun Tepe Kayak Tesisleri, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca ihaleyle kiraya verilmesi için; bakım ve yatırım giderleri 16 milyon 242 bin TL kiracıya ait olmak üzere; ilk 5 yıl için aylık 7 bin 500 TL, yıllık 90 bin TL, ikinci 5 yıl için aylık 15 bin TL, yıllık 180 bin TL, son 7 yıl için aylık 30 bin TL, yıllık 360 bin TL olmak üzere 17 yıllık kira muhammen bedeli 3 milyon 870 bin TL olarak dün ihaleye çıktı. Söz konusu ihaleye katılım olmayınca Yurdun Tepe Kayak Tesisleri İşletme ihalesi iptal edildi.

“15 ARALIK’TA SEZON AÇILIYOR”

Son durum ve izlenecek yol hakkında bilgilendirme yapan Vali Yaşar Karadeniz; “Gerçekleştireceğimiz toplantıyla nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi kararlaştıracağız. Yeni bir ihale yapmaya zamanımızda yok. 15 Aralık’ta sezon açılıyor. Onun için başka bir formül bulmak lazım. Buranın İl Özel İdaresi tarafından işletilmesini görüşeceğiz. Yeni bir ihale yerine buranın bu yıl için Özel İdare tarafından işletilmesi söz konusu” diyerek bilgi verdi.

Toplantının devamında Yurdun Tepe Kayak Tesisleri’nin 1 yıl boyunca İl Özel İdaresi tarafından Sosyal Tesis olarak işletilmesine, gelecek sezon öncesinde tekrardan ihale edilmesine karar verildi. Ayrıca toplantıda Yurdun Tepe Kayak Tesisleri’nin açılışının önümüzdeki günlerde yapılmasına ve açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un davet edilmesine karar verildi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika