Dolar : Alış : 5.7987 / Satış : 5.8092
Euro : Alış : 6.4218 / Satış : 6.4333
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu7°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7853 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Yüzde 35 oranında ölümlü kazaların önüne geçtik”

15 Ağustos 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Yüzde 35 oranında ölümlü kazaların önüne geçtik”
“Yüzde 35 oranında ölümlü kazaların önüne geçtik”

İÇİŞLERİ BAKANI YARDIMCISI ERSOY:


İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy, Kastamonu-Ankara karayolu ile Kastamonu-İstanbul karayolu uygulama noktasında denetim yapan polis memurlarını ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ersoy, trafikte aldıkları tedbirlerle yüzde 35 oranında ölümlü kazaların önüne geçtiklerini söyledi.

Bakan Yardımcısı Ersoy; Vali Yaşar Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Emniyet Müdür Yardımcıları Özcan Güler, Emniyet ve Jandarma görevlileri tarafından uygulama noktalarında karşılandı.

KIRMIZI DÜDÜK DAĞITILDI

İlimizi ziyaret eden İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy, Kurban Bayramı münasebetiyle uygulama noktalarında incelemelerde bulundu. Ersoy, Kastamonu-Ankara karayolu ile Kastamonu-İstanbul karayolu üzerinde polis ve jandarma ekiplerinin uygulama noktalarını ziyaret etti. Uygulama noktalarında memleketlerine gidecek olan vatandaşlara “iyi yolculuklar” dileyerek, daha dikkatli araç kullanmaları konusunda bilgilendirmede bulunan Ersoy, çocuklardan araç içinde trafik polisi olmalarını isteyerek “Trafik Kurallarına Uyalım Sevdiklerimize Kavuşalım” Kampanyası çerçevesinde çocuklara Kırmızı Düdük dağıtımında bulundu. Ayrıca Bakan Yardımcısı Ersoy ailelerin Kurban Bayramlarını kutlayarak çocuklara boyama kitapları ve bebek hediye etti.

“TEDBİRLERİN UYGULANMASINI YERİNDE GÖZLEMLİYORUZ”

Uygulama noktalarındaki incelemelerinin ardından açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy; “Her bayram İçişleri Bakanlığı olarak bayramlarımızın huzur ve güvenlik içinde geçmesi için bir dizi tedbirler alıyoruz. Bu tedbirlerimizi bu bayram için Sayın Bakanımız Süleyman Soylu kamuoyuna açıkladı. Bugün biz de Ankara Çankırı Kastamonu hattında, Kastamonu’muzu ziyaret ediyoruz. Valimizi ve emniyet müdürümüzle birlikte. Hem aldığımız tedbirlerin uygulanmasını yerinde gözlemliyoruz. Hem de sürücülerimizin yolcularımızın, vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyoruz” dedi.

“HEPİMİZ SAHADAYIZ”

Arife gününde herkesin sahada olduğunu söyleyen Ersoy; “Bugün sayın Bakanımızın başta olmak üzere bakanlığımızın bütün bürokratları, bakan yardımcılarımız, emniyet genel müdürümüz, jandarma genel komutanımızla, onların yardımcıları ilgili daire başkanları müfettişlerimiz, illerde valilerimiz, kaymakamlarımız emniyet müdürlerimiz, jandarma komutanlarımız hepimiz sahadayız” diye konuştu.

KAZALARDAKİ ÖLÜMLERDE YÜZDE 35 ORANINDA AZALMA YAKALAYABİLDİK” Trafikte aldıkları tedbirlerle yüzde 35 oranında ölümlü kazaların önüne geçtiklerini vurgulayan Ersoy; “Daha güvenli daha huzurlu bir bayram geçirebilmek ve özellikle yoğun günlerde yaşadığımız acıları en aza indirmek amacıyla yoğun bir gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar aldığımız tedbirler, düzenlediğimiz kampanyalar, basınımız başta olmak üzere ilgili kurum kuruluşlar ve halkımızın yoğun ilgi ve desteğiyle çok önemli başarılar elde ettik. 2018 rakamlarına göre 2019 yılında trafik kazalarındaki ölümlerde yüzde 35 oranında bir azalma yakalayabildik. Bu tedbirlerin devamı, sizlerin desteği, vatandaşlarımızın desteğiyle oluşacak daha güçlü farkındalıklarla bu sayıların daha da iyileşeceğini ümit ediyoruz. Bu amaçla çalışmalarımızı bundan sonrada aynı kararlılık, heyecan ve azimle devam ettireceğiz. Bayramınızın ağız tadıyla gerçekleşebilmesi için emek sarf eden bütün görevlilerimize, bütün sorumlularımıza herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika