15 Milyon Ödenek Aktarıldı

Belediye Meclisi kasım ayı olağan ikinci toplantısı Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Ödenek aktarımlarının görüşüldüğü toplantıda 15 milyon 555 bin liralık müdürlükler arası ödenek aktarımı gerçekleştirildi.

Toplantının ilk gündem maddesinde önceki meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edilen müdürlükler arası ödenek aktarımı raporu görüşüldü. Söz konusu raporda Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün kullanılmaması düşünülmeyen 14 milyon, 255 bin lira şu müdürlükleri aktarıldı; Temizlik İşleri Müdürlüğü 900 bin lira, Park ve Bahçeler Müdürlüğü 1 milyon 500 bin lira, Fen İşleri Müdürlüğü 5 milyon 500 bin lira, Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 100 bin lira, Veteriner İşleri Müdürlüğü 320 bin lira,  Mali  Hizmetler Müdürlüğü (2 milyon 185 bin TL) Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü 3 milyon lira, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü 750 bin lira. Öte yandan AR-GE Müdürlüğü’nden 1 milyon 300 bin lira da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne oy birliğiyle aktarıldı.

Diğer gündem maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliği ile Ömerul Faruk Darende Huzurevi yönetmeliklerinde değişiklik yapılması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

‘Mevlit Programımız Var’

Gündem maddelerinin ardından konuşan Belediye Başkanı Vidinlioğlu, 10 Kasım için mevlit okutulacağını dile getirerek; “Geçen sene de yapmıştık bu sene de yapacağız. Cumhuriyet’in banisi Büyük Önder için hem de ebediyete irtihal etmiş bütün silah arkadaşları ve gazilerimiz için Kuzeykent Ulu Camii’nde Yatsı namazına müteakip mevlit programımız var” dedi.

Sinyalizasyon İçin Talepte Bulundu

AK Parti Meclis Üyesi Necati Atak, KastaMall alışveriş merkezi önünde bulunan kavşakta trafik yoğunluğu ve kazalar oluştuğunu belirterek, sinyalizasyon çalışması için talepte bulundu. Vidinlioğlu ise İl Trafik Komisyonu’nda konunun görüşüleceğini söyledi.

‘Personellerin Güvenlik Ve Arşiv Soruşturulmaları Yapıldı Mı?’

CHP Meclis Üyesi Muhammet Hakan Oral ise İmar A.Ş’deki personellerin Personel A.Ş’ye aktarıldığını hatırlatarak; “Bunun üzerine ilave personellerde alındı, bunların güvenlik ve arşiv soruşturulmaları yapıldı mı?” sorusunu yöneltti.

Vidinlioğlu da arşiv soruşturmalarının daha önce de olan bir şey olduğunu bu işlemlerin yapıldığını dile getirdi.

Bakmadan Geçme