15 Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Açıldı

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2'nci basamak 9 yataklı, Tosya Devlet Hastanesi'nde 2'nci Basamak 6 yataklı olmak üzere toplam 15 adet 2'nci basamak Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü İl Planlamaları ve Sağlık Bakanlığı’nın Bölge Sağlık Planlaması hedefleri doğrultusunda, hastanelerin yoğun bakım yatak kapasitesini arttırmak ve il dışı sevklerini engellemek amacıyla; Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2’nci basamak 9 yataklı, Tosya Devlet Hastanesi’nde 2’nci Basamak 6 yataklı olmak üzere toplam 15 adet 2’nci basamak Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açıldı.

Hizmete sunulan 15 adet 2’nci Basamak Yoğun Bakım Ünitesi ile Kastamonu'dan gerçekleşecek olan il dışı yoğun bakım sevklerinin de önüne geçilecek ve sunulan bu hizmet ile Kastamonu yoğun bakım yatak sayısına önemli bir katkı sağlanarak, bu alandaki eksikliğin giderilmesi sürecinde ciddi bir yol alınmış olacak.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok; “İlimiz önemli bir sorununu daha azaltmak için başlattığımız yeni yoğun bakım ünitesi açılması çalışmasında; Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanemiz ve Tosya Devlet Hastanemizde çok kısa bir sürede gerçekleştirdikleri bu hizmete katkılarından dolayı Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül ve Tosya İlçe Sağlık Müdürü ve aynı zamanda Tosya Devlet hastanesi Başhekim Vekili Dr. Murat Karakaş nezdinde, hastane yönetimlerine ve Görev yapan doktorlarımıza ve tüm personelimize verdikleri destek, emek ve katkıdan dolayı teşekkür ederim. Sağlık hizmetlerinde var olan ihtiyaçları gidermeye ve imkanlarımızı daha verimli kullanmaya devam edeceğiz. Süreçte yeni yapacağımız çalışmalarla da vatandaşların hastalıklarına şifa olacağımız düşüncesine inancımız tamdır” dedi. 

Özel Haber

Bakmadan Geçme