40 Yıldır Sanatını İcra Ediyor

Yaklaşık 40 yıldır mobilya koltuk döşemeciliği yapan Nail Çelikkıran, mesleğini emekli olduktan sonra Türkeli ilçesinde devam ettiriyor.

2 çocuk babası Nail Çelikkıran, yaklaşık 40 yıl yaptığı mobilya koltuk döşemeciliği işini, emekli olduktan sonra Türkeli ilçesinde sürdürüyor. Mobilya koltuk döşemeciliği ustası Nail Çelikkıran, mesleğe 1986 yılında Zonguldak’ta başladığını söyledi.

Daha sonra 1989 yılında İstanbul’a giderek burada birçok ünlü isimlerle çalıştığını dile getiren Çelikkıran, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 40 yıldır bu işi yapıyorum. Emekli olunca memleketime yerleştim. Bir nevi hobi olarak, insanların ihtiyaçlarını görmek için küçük bir atölye açtık. Uzmanlık alanım özellikle antika koltuklar. Yapmayı sevdiğim, hep eski koltuklar olmuştur. Yeni koltuklarda en iyi firmalardan tutun da hepsinde kumaş ve süngeri değil de koltuk iskeleti anlamında sağlamlık ve kalite yok. Şuanda ağaç iskelet, profil iskelet kullanan yok. Daha çok eski koltuktan yanayım, tadilatı ve tamiratı olarak.”

'Artık Tamirata Yöneliyorlar'

Vatandaşların son dönemde mobilya ürünlerinde artan maliyetten dolayı dert yandığını ve bu nedenlerle tamiratını yaptırarak, yenilemeye sıcak baktıklarını belirten Çelikkıran, “İnsanların da artık alım gücü düştü. Daha çok tamirata yöneldiler. Burada da ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için mesleğimi memleketimde icra etmeye başladım” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme