Abdurrahmanpaşa Lisesi'nden büyük başarı

1885 yılında kurulan ve Kurtuluş Mücadelesinde tüm öğrencilerini cepheye göndermesinden ötürü mezun veremeyen tarihi Abdurrahmanpaşa Lisesi, büyük başarı elde etti.

ÖSYM, 2023 yılında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını açıkladı. Buna göre, 1885 yılında kurulan ve Kurtuluş Mücadelesinde tüm öğrencilerini cepheye göndermesinden ötürü mezun veremeyen tarihi Abdurrahmanpaşa Lisesi, büyük başarı elde etti. 

Abdurrahmanpaşa Lisesi, 2023 YKS yerleştirme sonuçlarına göre, 5 tıp, 21 mühendislik, 6 eczacılık, 4 hemşirelik, 1 diş hekimliği, 1 veteriner hekimlik, 5 öğretmenlik, 3 Matematik/İktisat (İngilizce), 5 hukuk, 4 Mimarlık/İç Mimarlık Endüstriyel Tasarım, 1 Dil ve Konuşma Terapisi ile 1 Türk Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Fakültelerine öğrenci yerleştirdi.

9’UNCU SINIFLARIN UYUM PROGRAMI TAMAMLADI

Öte yandan Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde 9’uncu sınıfların uyum programı da tamamlandı. Buna göre, Abdurrahmanpaşa Lisesi Psikolojik Danışman Gülizar Yıldız koordinatörlüğünde okul idarecilerinin ve Sınıf Rehber Öğretmenleri Hasret Şenoğlu, Seher Özden ve Engin Ak’ın önderliğinde okula uyum programını tamamladı.

Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “9’uncu sınıflar uyum programımız, Okul Psikolojik Danışmanımız Gülizar Yıldız koordinatörlüğünde okul idarecilerimiz ve Sınıf Rehber Öğretmenlerimiz Hasret Şenoğlu, Seher Özden ve Engin Ak'ın desteği ile tamamlandı. Bu süreçte tanışma etkinlikleri, yönetmelikler hakkında bilgilendirme, okul tanıtımı ve okul birimlerinin gezilmesi, okul idaresinin öğrencileri bilgilendirmesi şeklinde çalışmalar yapıldı. Son olarak 12. sınıf öğrencilerimizin okulumuza yeni gelen öğrencilerimize kendi gözlerinden bu süreçte yaşadıklarını, deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaşmalarıyla etkinliklerimiz tamamlandı. Bu vesileyle okulumuza yeni başlayan öğrencilerimize kolaylıklar ve üstün başarılar diliyoruz” denildi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme