AK Parti Belediye Başkan Adayı Babaş 'Belediye Çalışanları Arasındaki Ücret Farkını Kaldıracağız'

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, Kastamonu Belediyesi çalışanları ile bir araya geldi. Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Babaş, KASKİ ve Fen İşleri birimi ziyaretleri sonrası yaptığı açıklamada belediye çalışanları arasındaki ücret farkındaki adaletsizliği giderme sözü verdi.

Belediye çalışanlarının maaşlarında 'eşit işe eşit ücret' vereceklerini söyleyen Babaş; “Belediyemizin KASKİ ve Fen İşleri Birimini ziyaret ettik. Esasında mesai arkadaşlarımızı ile buluştuk, hasbihal ettik. 30 yılı aşkın bir süre hizmet verdiğimiz belediyemizin her biriminde bir hatıramız vardır. Hizmet aşkıyla çalıştık ve gönüllere dokunduk. Yine güzel işler yapacağız inanıyoruz. Büyük başarıların güçlü bir ekiple kazanılacağına inanıyoruz. Kaliteli bir hizmet vermek için öncelikle çalışanların mutlu, huzurlu, işini severek yapması çok önemli. Bu bağlamda öncelikle belediye çalışanları arasındaki ücret adaletsizliğini ortadan kaldıracağız. Belediye çalışanlarının hak ve hukuklarını kesinlikle korumak gerektiğini düşünüyorum. Yıllarca belediyede çalışmış, 35 yılını belediyeciliğe vermiş bir insan olarak en büyük sorun, ücret skalası; eşit işe eşit ücreti bir türlü getirmek durumundayız. Öncelikle bu sorunu çözeceğiz. Tüm çalışanlarımız müsterih olsun gelir gelmez bu adaletsizliği ortadan kaldıracağız. Mesai arkadaşınız olarak, meseleyi bizzat deneyimlemiş bir insan olarak söz veriyorum, bu sorunu ortadan kaldıracağım. Memur, sözleşmeli devlet memuru, daimi işçi, süreli işçi arasında çok ciddi bir ücret farkı var, bu farkı kaldırdıktan sonra çalışanlar liyakatine ve kıdemine göre yani adil bir şekilde emeğinin karşılığını alacak. “ ifadelerini kullandı.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Babaş 'Belediye Çalışanları Arasındaki Ücret Farkını Kaldıracağız'


Belediye çalışanlarına mesleki eğitim vereceklerini söyleyen Babaş, “Bir başka husus birimine ve görevine göre tüm çalışanlarımıza, hem mesleki hem de kişisel gelişim alanında eğitim programları düzenleyerek, kendilerini geliştirip donanımlarını arttırmalarına destek olacağız. Bizler halka hizmet ediyoruz, insanların doğrudan hayatına, ruhuna dokunan işler yapıyoruz. Dolayısıyla işçisinden bürokratına bütün ekibin donanımı, verdiğimiz hizmetin kalitesini ve halkımızın memnuniyetini doğrudan etkiliyor. Bu bakış açısı ile belediye çalışanlarımızın işini aşkla yapacağı, halkımıza içtenlikle gerçek bir tebessümle hizmet vereceği maddi manevi şartları sağlayacağız.” dedi.

'Dijital Dönüşümü Hızla Sağlayacağız'

Son olarak Belediye’de yapmayı hedeflediği dijital dönüşümden bahseden Babaş, “ Belediye hizmetlerinde kalite kadar hız da çok önemli. Kitlelerin saniyeden ibaret sürede, dünyanın herhangi bir köşesindeki bilgiye eriştiği bu çağda hızlı olmak durumundasınız. Aksi halde çağın çok gerisinde kalırsınız. Bu bakış açısı ile dijital dönüşümü hızla sağlayacağız. Türkiye Yüzyılında çağdaş belediyeciliğin en önemli adımlarından biri de elbette dijitali doğru ve verimli şekilde kullanabilmektir. Hemşerilerimizin hayatlarını kolaylaştıracağız. Dijital belediyecilikle hem zamandan kazanacak hem de belediye hizmetlerine daha hızlı ulaşacaksınız. E-belediyecilik kapsamında KİMER (Kastamonu İletişim Merkezi) kuracağız. “Kastamobil uygulama” toplu taşıma aracı takip sistemi kuracağız. Su kayıp kaçakları sensörlerle tespit edeceğiz. Su otomasyon sistemini son teknoloji ile kuracağız. Muhtarlar için kapalı sistem dijital sorun bildirme sistemi kuracağız. Akıllı trafik uygulamaları kullanacağız.
Çalışanı da halkı da mutlu bir belediye için geliyoruz. Halkımızın hayat kalitesini yükseltmek için geliyoruz.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Babaş 'Belediye Çalışanları Arasındaki Ücret Farkını Kaldıracağız'

Bakmadan Geçme