AK Parti'de kongre süreci başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK sonrasın AK Parti Genel Merkezinde basın toplantısı düzenlendi. Çelik, 7 Ekim'de gerçekleşecek kongrenin MKYK'ya sunulduğunu ifade edildi.

MKYK’nın 7 Ekim tarihinde büyük kongrenin yapılması kararını onayladığını vurgulayan Çelik, “MKYK'mız 7 Ekim tarihinde büyük kongremizin yapılması kararını onaylamıştır. Böylece demokrasimize, teşkilatlarımıza, milletimize hayırlı olsun diyoruz. Tabii bizim büyük kongrelerimiz her zaman için partimizin tarihi açısından vazgeçilmez niteliklere ve özelliklere sahip olduğu kadar aynı zamanda Türk demokrasisi açısından da önemli kilometre taşları teşkil eder. Kongrelerimizde genel Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajlar önümüzdeki ayların, yılların hangi siyasetler temelinde değerlendirileceğini ortaya koyması bakımından önemlidir. Dolayısıyla bu büyük kongremizde de, 7 Ekim'de de böyle bir siyasi merceğin ortaya çıkacağını ve bu şekilde güçlü değerlendirmeler yapılacağını ifade etmek isterim. Yine büyük kongre öncesinde tabii hazırlıklarımızı bu MKYK toplantısında gözden geçirdik. Bu gözden geçirmenin neticesi olarak da birim başkanlarımız gerekli hazırlıkları sundular MKYK'mıza. Teşkilat başkanlığımız, MKYK büyük kongreyle ilgili hazırlıklarımızı, MKYK'mıza sunduk. Aynı şekilde bir de tabii önümüzdeki yerel seçimlere dönük olarak değerlendirmemizi yaptık. Yerel yönetimler başkanlığımız yaptıkları hazırlıkları belediyelerimizle ilgili değerlendirmelerimizi ele aldılar. Tabii en önemli konulardan bir tanesi önümüzdeki yerel seçimlerdir. Seçimler demokrasinin bayramıdır. Bizim açımızdan bir demokrasi iş şölenidir. Milletimizin huzuruna gideceğiz” diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ ÖNEMLİ OLACAKTIR”

Yerel yönetimlerle ilgili olarak yapılanları milletin onayına arz edeceklerini vurgulayan Çelik, “Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın MKYK toplantılarımız ve MYK toplantılarımız öncesinde bildiğiniz gibi kapsamlı bir değerlendirmesi olur. İç ve dış siyasetle ilgili ve çeşitli konularla ilgili bu bağlamda hem MYK'mıza hem de teşkilatlarımıza önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanma konusunda talimatlarını vermişlerdir. Çeşitli değerlendirmelerde bulunmuşlardır. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere geçtiğimiz dönemde hizmetsizlikle karşı karşıya kalan milletimizin arzu ettiği şehir yönetimlerine kavuşamayan şehirlerimizin büyük şehirlerimiz ve diğer şehirlerimiz başta olmak üzere yeni dönemde yeniden güçlü belediyecilik anlayışımızla buluşması için Cumhur İttifakı'nın yönetimde olmadığı yerlerde bunun güçlü bir şekilde hayata geçirilmesi için gereken değerlendirmeleri yaptılar. Gereken talimatları verdiler. Bu çerçevede bütün birimlerimiz bütün birimlerimiz genel merkezde ve MKYK'da bu değerlendirmeleri yaparak yerel seçimlere hazırlık konusunda üzerlerine düşenleri yapacaklardır. Teşkilatlarımız zaten her zaman güçlü bir şekilde hazırdır seçimlere. Ama bir kere daha milletimizin onayını almak üzere milletimizin huzuruna çıkmak bakımından bu önümüzdeki süreç önemli olacaktır” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme