• Haberler
  • Siyaset
  • Ak Parti İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu: 'Biz Bu İki Yüzlülüğü Kınıyoruz'

Ak Parti İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu: 'Biz Bu İki Yüzlülüğü Kınıyoruz'

AK Parti İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu Türkiye Gençlik Vakfı ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'na yapılan tahsislerin Belediye Meclisi'nce kaldırılmasına değinerek açıklamalarda bulundu. 

AK Parti İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu açıklamasında; “Milli ve manevi değerlere sahip gençlik yetiştirme noktasında göz dolduran çalışmalara imza atmış Türkiye Gençlik Vakfı, 2017 yılında Kastamonu Belediyesi ile 10 yıl sürecek bir iş birliği protokolü imzalamıştır. Bu protokol, gençlerimizin eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerini desteklemek amacıyla yapılmıştır. Seçim çalışmalarında kreşler açma sözü veren, seçim sonrasında sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu uygulamayı hayata geçireceğini beyan eden CHP Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'na tahsis edilen mekanların kapatılmasının tezatlığını kendi ideolojisine bağdaşmayacağı için mi kapatıyor diye sormak lazım. Biz bu iki yüzlüğünü kınıyoruz. CHP yönetimi ülkemizin Selçuklu ve Osmanlı Devletleri ile Türkiye Cumhuriyetinin mayasını oluşturmuş vakıf kültürü ile kavgalıdır. CHP, bu ülkenin milli ve manevi değerleriyle kavgalıdır. Vakıflar toplumsal dayanışmanın baş aktörüdür. Devlet eliyle yürütülemeyen işler yüzyıllardır vakıflar aracılığıyla yürütülmektedir. Bu vakıflarda görev alan kardeşlerimizse gönüllülük esasına dayalı olarak gençlerimizin eğitim, kültür, spor alanında gelişimlerini hedeflemiş ve onların zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması için çalışmalar yürütmektedirler. Buralarda toplumun sadece belirli bir kesimine hizmet verilmemektedir. Tüm gençlerimiz bu mekanlardan hizmet alabilmektedir” dedi. 

‘Bu Uygulama CHP'nin Geleneksel Uygulamalarından Biridir’

Açıklamalarına devam eden Yağcıoğlu; “Bu mekanların işletilmesinde usulsüzlükler yapıldıysa tabi ki hesabı sorulmalıdır, sorumlular cezasını çekmelidir. Ancak yasal yükümlülüklere uyulmamış gibi bir algı yaratarak bu vakıfların faaliyetlerini engellemek, gençlerimizi töhmet altında bırakmak yakışıksızdır. Hiçbir neden ve sebep gösterilmeden yapılan bu uygulama CHP'nin geleneksel uygulamalarından biridir. Türkiye'nin çeşitli noktalarında da aynı uygulamayı görmemiz talimatın nereden geldiğini göstermektedir. Bir de acaba birlikte DEM’lendikleri yakın sivil toplum kuruluşlarına yönelik de aynı uygulama yapılıyor mu diye sormadan geçemiyoruz. Ayrıca belediye çalışanlarının siyasi anlayış gözetilerek, kendilerine uygun olmayan pozisyonlara verilmeleri de kabul edilemez bir durumdur. Belediye başkanının görevi belediye içindeki huzuru sağlayarak, çalışanlarla el birliği yaparak şehre hizmet etmektir. Bu uygulamalar gösteriyor ki Kastamonu Belediye Başkanı Kastamonu'ya hizmet anlayışıyla değil, siyasi anlayışa göre hareket etmektedir” ifadelerini kullandı. 
 

Bakmadan Geçme