AK Partili Güzel'den CHP'li Erbilgin'e cevap

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in son Belediye Meclisi Toplantısı'na ilişkin açıklamalarına değinerek, AK Parti Belediye Meclis Üyesi olma sıfatıyla cevap verdi.

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in son Belediye Meclisi Toplantısı’na ilişkin açıklamalarına değinerek, AK Parti Belediye Meclis Üyesi olma sıfatıyla cevap verdi.

"SİYASETÇİYE YAKIŞAN ÜSLUP DEĞİL"

Erbilgin’in üslubunu eleştiren Akif Güzel; “CHP Kastamonu İl Başkanı Erbilgin, Belediye Meclisimizin Eylül Ayı oturumunda görüşülen bir takım konularla ilgili yapmış olduğu açıklamalarla gündem olma çabasını sürdürmektedir. Kullanmış olduğu hakaretamiz ifadeler ve kelimeler bir siyasetçiye yakışan üslup asla değildir. Genel Seçimlerde almış oldukları seçim hezimeti bir tarafa, kendi içlerinde Genel Başkanlarına başkaldırma ve farklı arayış çalışmalarını unutturma gayretinden öteye gitmeyecek olan bu açıklamalara aynı zamanda AK Parti Belediye Meclis Üyesi olma sıfatıyla cevap vermek istiyorum” dedi.

"MECLİS İŞLEYİŞİNİ BİLMİYOR"

Erbilgin’in ifadelerine AK Parti Belediye Meclis Üyesi olarak cevap veren Güzel; “Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı İlk Oturumunda gündeme alınan maddelerden biri olan ‘Belediyenin Kredi Çekme’ talebi, Belediye Meclisince görüşülmüş ve bu hususta konunun değerlendirilmek üzere komisyona sevki oylanmıştır. Toplantıya katılan Belediye Meclis üyelerimiz, konunun komisyonda görüşülmesi amacıyla yapılan oylamada kabul oyu vererek komisyona sevkini sağlamışlardır. Ancak komisyon, konunun Mecliste oylanması gerektiği gerekçesiyle komisyon gündemine almamıştır. Yapılan ikinci oturumda da AK Parti Gurubu olarak Belediyenin kredi çekme konusundaki talebine karşı olumsuz oy kullanılmıştır. Erbilgin ise kredi çekme konusunun komisyonda görüşülmesi ile ilgili kabul oyu veren Meclis Üyelerimizi ve Partimizi ‘üslupsuzca’ itham ederek Meclis işleyişini bilmediğini bir anlamda kamuoyu önünde ikrar etmiştir. Bir konunun Meclis Üyeleri tarafından komisyona sevki konusunda kabul oyu vermek, o işle ilgili kabul oyu vermek anlamına gelmemektedir Erbilgin."

“SİZLERİN YAPTIĞI MUHALEFET BİLE DEĞİL”

Güzel şöyle sonlandırdı: "Sizlerin yaptığı muhalefet bile değil. Muhalefet etmek her şeye karşı olmak değil, faydalı olanı desteklemek ve yol göstermektir. Ancak bu hususta belli ki yaklaşan yerel seçimler öncesinde Belediye Meclis Üyelerimize saldırarak kendinize alan açma gayreti içerisindesiniz. Buna bu zamana kadar müsaade etmediğimiz gibi kamuoyunu yanıltacak her adımınıza bundan sonra da müsaade etmeyeceğimizi bilmenizi isteriz."

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme