Akif Güzel'den, CHP'ye soru yağmuru

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in sosyal medya paylaşımlarına değinerek cevap verdi.

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in sosyal medya paylaşımlarına değinerek cevap verdi. Ayrıca; CHP Milletvekili Hasan Baltacı’ya sorular yönelterek eleştirilerde bulundu. 

AK Parti  Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Erbilgin’in paylaşımlarına değinerek; “CHP’li İl Başkanı Hikmet Erbilgin, sosyal medyadan milletvekillerimizi itham edici açıklamalar yaparak yine haksız ve mesnetsiz iddialarda bulunmuştur. Her zaman olduğu gibi bu gün de Türkiye genelinde ortaya çıkan seçim hezimetini gizleme, dağılmaya yüz tutmuş teşkilatını kendince ayakta tutma gayretine girişmiştir. Hikmet beye iki çift lafım var. Kendinizi sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterme çabalarınızdan vazgeçin. Temiz siyaset diye nutuklar atarken geldiğiniz siyaset ortada. Şimdi buradan soruyorum. Sizin eşiniz, Milletvekiliniz Hasan Baltacı'nın Meclis Danışmanlığını yapıyor mu? Kağıt üzerinde danışmanlık yapmak suretiyle Gazi Meclisimizden maaş alıyor mu? Bir anlamda bankamatik memurluğu yapıyor mu? Siyaseti aile şirketi olarak kendi emelleriniz için mi kullanıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ SEÇMENİ BU TUTUMU HAK ETMİYOR”

CHP Milletvekili Hasan Baltacı’ya da sorular yönelten Güzel; “Buradan CHP’li Milletvekili Hasan Baltacı'ya da seslenmek istiyorum. ‘Bizim Hasan’ diye kendine piar yapan Sayın Vekil. Öncelikle hayırlı olsun. İl Başkanınız Hikmet Erbilgin' in eşine bu dönemde de danışman kadronuzda yer verecek misiniz? Aile şirketi olarak oluşturduğunuz teşkilatınızda bankamatik memuru anlamına gelecek bu adımı sürdürecek misiniz? Bu milletin hakkını birilerine peşkeş çekmeye devam edecek misiniz? Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni bu tutumu hak etmiyor. Tek sözüm: Şaşırdık mı? Hayır” dedi.

Bakmadan Geçme