Ayı, girdiği bahçeyi talan etti

Kastamonu'nun İnebolu ilçesine bağlı Çubuk köyünde Fahri Acar'a ait meyve bahçesine ayı girdi.

Gece vakti köy yerleşim merkezine kadar inerek çevresi çitle çevrili meyve bahçesine giren ayı, bahçede ağaçları kırarak meyveleri yedi. Bahçedeki ağaçların büyük çoğunluğuna zarar veren ayı, ağaçlarda meyvede bırakmadı.

Sabah kalktıklarında bahçeye ayı girdiğini gören İstanbul’da yaşayan Fahri Acar'ın kayınbiraderi, bahçenin perişan halini görünce cep telefonuyla kayda aldı. Cep telefonuna çektiği videoyu eniştesine gönderen kayınbiraderin sözleri ise gülümsetti.

Çekilen videoda konuşmalarda; “Enişte, bahçe bu şekilde gördüğün gibi. Senin kocaoğlan sana erik kompostosundan konserve kuruverecekmiş. Ama elinde konserve yokmuş, 100 tane şişe göndermen lazım. Benimkiler çok güzel diyor. Ama mutlaka şişeyi gönder. 100 tane istiyor, sana konserve koyuverecekmiş. Bak görüyor musun, bunları çok güzel bir şekilde küfeye toplamış. Senin göndereceğin şişeleri bekliyor. Manzara da güzel, bunları toplamak için hep ağaçları kırmış, rahatça yerden toplamış meyveleri. Erikler ağacın dibinde bekliyor. Şişe bekliyor senden, en kısa zamanda göndermesi gerekiyor diyor. Manzara bu, hiçbir tane erik bırakmamış, komple toplamış ama ayı şişe bekliyor. Şişelere koyamıyor konserveyi. Enişte acil göndermen lazım kargo ile şişeleri, kendin gelmezsen de kargo ile gönder. Kışın yersin işte, adam koyuverecek. Hazır konserve, daha ne istiyorsun enişte. Sen böyle toplamayı becerebilir misin? Hayır, beceremezsin. Adam ne güzel toplamış, adam rahatça çıkmış ağaca, dalı budağı kırmış. Hadi hoşça kal, kendine iyi bak ama şişeleri sakın unutma gönder” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme