Bakan Yardımcısı Gümen, Öğrenciler ile Söyleşi Yaptı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen, Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Kastamonu’ya düzenlediği ziyaret kapsamında Kastamonu Üniversitesi ziyaret eden Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen, söyleşi öncesinde Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ı makamında ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Gümen, Öğrenciler ile Söyleşi YaptıZiyarette konuşan Rektör Topal, Bakan Yardımcısı Gümen'i üniversitede ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Veteriner Fakültesi’nin hayvan sağlığı, beslenme ve yetiştirme konularında yürüttüğü çalışmalar ile araştırma ve projeleri hakkında bilgi verdi. Çalışma ve projelerin, hem bölge ekonomisine hem de ülke genelinde hayvancılığın gelişimine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Bakan Yardımcısı Öğrencileri Bilgilendirdi

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen ise, hayvancılığın önemini vurgulayarak, Üniversitede yürütülen ilgili çalışmaların önemini takdir ettiğini belirtti. Ayrıca, hayvancılık sektörünün sürdürülebilirliği ve verimliliği için genç neslin katkılarının önemine değindi ve Üniversitemizin bu alandaki çalışmalarının gelecekteki projelerde daha da güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Ziyaretin ardından öğrencilerimiz ile söyleşide bir araya gelen Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen, Türkiye’de veterinerlik, hayvancılık ve tarım alanında güncel gelişimleri ve devlet yatırım ve destekleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Söyleşiye; Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen, AK Parti Milletvekili Av. Halil Uluay, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük, kamu kurumları ve kuruluşların temsilcileri ile akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Ülkemizin Tarım Kapasiteleri İle Nitelikleri Hakkında Bilgi Verildi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen, konuşmasında bakan yardımcılığından önce Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi olduğunu söyleyerek kendini tanıttı. Ülkemizin hayvan ve tarım kapasiteleri ile nitelikleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Gümen, son dönemde devletin bu alanlarda yaptığı yatırım ve verdiği proje teşvikleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Devletin verdiği destekler ile tarım ve hayvancılığın ilerlediğini söyleyen Prof. Dr. Gümen, bilimsel çalışmalar ile hem de hayvancılık hem de tarım sektörü içerisindeki yetiştiricilerine destek olmak istediklerini dile getirdi. Ayrıca Prof. Dr. Gümen, tarım ülkesi olan Türkiye’de Tarım ve Orman Bakanlığı olarak hayvancılık ve tarım işletmelerinde bilimsel, teknik ve fiili çalışmalara destek olunduğunun altını çizdi.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Prof. Dr. Ahmet Gümen, veterinerlik öğrencilerinin deneyim kazanma imkânlarına değindi ve bu konunun önemini vurguladı. Öğrencilere, staj yapmanın teorik bilgilerini uygulamaya dökmek ve sektördeki gerçek işleyişi öğrenmek için çok değerli bir fırsat olduğunu belirtti.

Bunun yanı sıra Bakan Yardımcısı Gümen, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ilgili kuruluşlarında staj imkânları olduğunu ve özel sektörde de çeşitli işletmelerde staj yapabilecekleri bilgisini verdi. Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen çeşitli projelerde yer alarak hem bilimsel çalışmalara katkı sağlayabileceklerini hem de sektördeki güncel gelişmeleri takip edebileceklerini ifade etti.

Özel Haber

Bakmadan Geçme