Baltacı'dan Kentsel Dönüşüm Vurgusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerine ilişkin video paylaştı.

Baltacı, 6 Şubat 2023’te meydana gelen, merkez üssü Kahramanmaraş haricinde Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana, Malatya ve Elazığ'ı etkileyen, resmi verilere göre 53 bin 537 kişinin hayatını kaybettiği, 107 bin 213 kişinin ise yaralandığı depremlerle ilgili olarak bir video paylaştı. 

Baltacı, ‘6 Şubat’ı unutmayacağız’ notuyla paylaştığı videoda depreme karşı dirençli kentler inşa etmek için kentsel dönüşümü ele alacaklarının altını çizdi.  Kastamonu’da ranttan uzak bir kentsel dönüşüm gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Hasan Baltacı, “Kentsel dönüşümü 3 katı, 15 kat olarak ele almayacağız. Kentsel dönüşüm bizim için şu. 6 Şubat depremleri bizlere 3 katı, 15 kat yapmanın hiç kimseye faydasının olmadığını gösterdi” dedi.

'Kentsel Dönüşümü Ele Alacağız'

“Her mahallesinin birlikte zenginleştiği bir Kastamonu inşa edebiliriz” diyen CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı; “Kentsel dönüşümü 3 katı, 15 kat olarak ele almayacağız. Kentsel dönüşüm bizim için şu. 6 Şubat depremleri bizlere 3 katı, 15 kat yapmanın hiç kimseye faydasının olmadığını gösterdi. Sonuçta zenginleştiğimizi düşünürken, birkaç dakikalık bir depremde hepimiz o beton blokların altında kalabiliyoruz. Biz dirençli, dayanıklı kentler inşa etmek için kentsel dönüşümü ele alacağız. Ayrıca hepimizin oturduğu mahallenin değerlenmesi lazım. Sadece bir sokağın, bir caddenin değerli olduğu bir Kastamonu değil, her mahallesinin değerli olduğu, her mahallesinin birlikte zenginleştiği bir Kastamonu inşa edebiliriz. Bunu da ranttan uzak bir kentsek dönüşüm ile yapabiliriz” dedi. 

Bakmadan Geçme