Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş: 'Geriye Bakarak Yol Alınmaz'

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, seçim çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş; “Belediye Başkanı Seçimi; adaylar arasından, şehrimiz için en faydalı işler yapacak olanı, yeteneği bilgi birikimi, tecrübesiyle en iyiyi yani en liyakatli olanı, titizlikle tercih etmektir.  Dolayısıyla biz adaylara düşen, seçmenin bu hayati kararını kolaylaştıracak bir seçim kampanyası ile karşılarına çıkmaktır. 31 Marta kadar olan süreçte, insanımızın çok değerli vaktini boş laflarla, içi boş gündemlerle heba edemeyiz! Bu bakış açısı ile hizmet ve eser odaklı Kastamonu İçin Gerçek Belediyecilik Vizyonumuzu anlatmaya, seçmenimizi dinlemeye özen gösteriyoruz. Hepinizin takip ettiği, gördüğü üzere diğer arkadaşlar başka bir yol seçmiş, onların tercihi… Biz, yıllardır yaptığımız gibi, halkımız ile hemhal olmaya, gönül köprüleri kurmaya, şehrimiz için yapacaklarımızı, hedeflerimizi anlatmaya, onların görüş, öneri ve taleplerini dinlemeye devam ediyoruz… Her zaman ileri bakıyoruz, biliyoruz ki geriye bakarak yol almak mümkün değildir” dedi. 

‘Sadece Görevini Yapmak Yetmez, Sorumluluk Almak Da Gerekir’

Sorumluluk alınması gerektiğini söyleyen Babaş; “Şehrimiz ve insanımız hizmet bekliyor, yapacak çok işimiz var, zaman çok hızlı akıyor, ihtiyaçlar, öncelikler değişiyor… Bütün bunları hakkıyla yapabilmek için zamana uyumlanmak, yenilikçi, dinamik ve akılcı olmak durumundayız. Geçmişin belediyecilik anlayışında; çeşmeden su akıyorsa, çöpü toplanmış - şehir temizse, altyapı hizmetleri sıkıntısız kaldırımlar yapılmışsa, park ve mesire alanı yapmışsanız, trafik sorunu yoksa siz görevinizi yapmış sayılıyordunuz. Bu gün başarılı belediyecilik bu değil! Şehrin kalkınmasından evde kaynamayan tencereye,  çevreci bir anlayıştan girişimciliğe, gençler başta olmak üzere halkın sosyal ihtiyaçlarından istihdama, şehrin tanıtımından göçü durdurmaya, kaynaklarını ve potansiyelini üretime dönüştürüp şehir ekonomisine kazandırmaya birçok makro sorumluluklarınız var. Sadece görevinizi yapmak yetmez, sorumluluk almak ve o sorumlulukları hakkıyla yerine getirmek zorundasınız. Devlette devamlılık esastır. Başlattığımız birçok projeyi sürdüremeyenleri, adeta bir buluş yapmışçasına, bizim on yıl önce yaptıklarımızı dev proje diye sunanları, değerli halkımızın takdirine sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

‘Yaptık Yine Yapacağız’

Kendi döneminde yaptıkları çalışmaları hatırlatan Babaş, “Her fırsatta yapacaklarımızı anlatıyoruz.  Temellerini attığımız, başlattığımız projeleri halkımız biliyor ama bilmeyen arkadaşlara bazılarını hatırlatalım; 500’ün üzerinde tarihi-kültürel yapıyı şehrimize kazandırdık.  Bunların bir kısmını sokak sağlıklaştırma yolu ile bir kısmını da restorasyon yoluyla yaptık.    Teleferik Projesi, İçme suyu Şebeke Yapım Projeleri, Kanalizasyon Şebeke Yapım Projeleri, Yağmur Suyu Şebeke Yapım Projeleri, Kastamonu Merkez İçme suyu Arıtma Tesisi Projesi, Kastamonu Merkez Atık Su Arıtma Projesi, Karaçomak Barajı Yüzer Dubalı Üstten Su Alma Yapısı Projesi, Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminali Yapım Projesi, Karaçomak Deresi Dere Islah Projesi, Kastamonu Belediyesi Asfalt Plent ve Şantiyesi Kurulması Projesi, Park Yapım Projeleri (İstiklal Yolu Parkı, Ekrem Esen Parkı, Çağlar Parkı, Başkent Parkı), Cumhuriyet Meydanı 2. Kısım Düzenleme Projesi, Ulaşım Düzenleme ve Trafik İyileştirme Projesi, Geçici Hayvan Bakımevi Yapım Projesi, BSK Asfalt Yol Yapım Projeleri, Kuzeykent Kapalı Pazaryeri Yapım Projesi… Kastamonu’muz hak ettiği yönetime, hakkı olan refaha kavuşsun diye 31 Marta kadar çalınmadık kapı girilmedik gönül bırakmayacağız… Halkımızın teveccühü ile Kastamonu Gerçek Belediyecilik anlayışımızla, eser ve hizmetlerimizle, ülkemizin en gözde şehirlerinden biri olacak” dedi.

Bakmadan Geçme