ÇAKÜ'de Fidanlar Toprakla Buluştu

Çankırı Karatekin Üniversitesi personelleri ile öğrencileri 'Uluyazı'da Dikili Ağaçlarınız Olsun' kampanyası çerçevesinde 5 bin fidan dikildi.

ÇAKÜ'de Fidanlar Toprakla Buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ)’de ‘Uluyazı’da Dikili Ağaçlarınız Olsun’ kampanyası çerçevesinde fidanlar toprakla buluştu. Rektörlük binası karşısında bulunan boş arazide üniversite personelleri ve öğrenciler yaklaşık 5 bin fidanın dikimini gerçekleştirdi.

“ÇAKÜ’den yolu geçen herkesin burada birden fazla dikili ağaçları olsun”

Kampüste sürdürülebilir çevreyi koruduklarını belirten Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, “Çankırı Karatekin Üniversitesi stratejik planında, sadece akademik bilgi üretmeyip aynı zamanda toplumumuzu ve insanımızı ilgilendiren her meselede sahada olacağımızı deklare etmiştik. Kampüsümüzü, sürdürülebilir çevre yönetimi adına yaptığımız çalışmalarla güzelleştirmeye devam ediyoruz. Bir yandan personelimizi ilgilendiren meselelere, diğer yandan şehrimizin sorunlarına çözüm getirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda akademik olarak da üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Tanınırlığımız, görünürlüğümüz, etkinliklerimiz de daha güzel noktaya gelmiş bulunmakta. Dolayısıyla biz istiyoruz ki Çankırı Karatekin Üniversitesinden yolu geçen herkesin burada birden fazla dikili ağaçları olsun” dedi.

Bakmadan Geçme