• Haberler
  • Çankırı
  • ÇAKÜ, Erasmus+Yükseköğretim Alanı Merkezi Projelere Odaklandı

ÇAKÜ, Erasmus+Yükseköğretim Alanı Merkezi Projelere Odaklandı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Türkiye'de ilk sıralarda yer aldıkları Erasmus+ projelerinde hedeflerini yükselttiklerini söyledi.

ÇAKÜ, Erasmus+Yükseköğretim Alanı Merkezi Projelere Odaklandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörlük Senato Salonunda, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş Başkanlığında 2024 yılı Erasmus+ yükseköğretim alanı merkezi projeler bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Erasmus Kurum Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Şuayip Turan, Öğretim Görevlisi Abdülkadir Gökmen, Erasmus Kurum Koordinatörlüğü personeli Arş. Gör. Mehmet Ali Demir, Öğretim Görevlisi Ece Günen ve fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulların merkezi projelerden sorumlu akademik personeli katıldı.

Toplantının Açılış konuşmasında ÇAKÜ’nün Erasmus+ KA131 ve 171 öğrenci ve personel hareketliliğinde Türkiye’de ilk sıralarda yer aldığını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, üniversite olarak hedeflerinin daha yüksek hibelere ve prestije sahip olan “Erasmus+ Yükseköğretim Alanı Merkezi Projeler” ve “Jean Monnet” olduğunu, ilerleyen dönemlerde prestiji yüksek bu projeleri üniversiteye kazandırmak için çaba sarf etmeye devam edeceklerini belirtti.

Daha sonra Öğretim Görevlisi Abdülkadir Gökmen tarafından Yükseköğretim Alanı Merkezi proje türlerinden olan Jean Monnet, Erasmus Mundus Joint Masters, Erasmus Mundus Design Measures ve yükseköğretim alanında kapasite geliştirme projeleri hakkında detaylı bir sunum ve bilgilendirme yapıldı. Erasmus Kurum Koordinatörü personeli Arş. Gör. Mehmet Ali Demir tarafından da özellikle Jean Monnet faaliyet türü olan “modül” hakkında proje yazarken nelere dikkat edileceği ve proje yazımında hangi konulara değinileceği konusunda bilgi verildi.

Üniversite olarak bu projelerde yürütücü olarak bulunmak istediklerini belirten Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Şuayip Turan ise ekip olarak projeler ortaya çıkarmaya hazır olduklarını belirterek, akademik birimlerimizin Merkezi projelerden sorumlu hocalarımıza projelerde verecekleri katkı ve destekleri için teşekkürlerini iletti.

Bakmadan Geçme