Çevre illerden TDH'ye geliyorlar

Taşköprü Devlet Hastanesi'nde (TDH) görevli Ortopedi Doktoru Op. Dr. Ahmet Burak Satılmış başarısına başarı katmaya devam ediyor.

Taşköprü Devlet Hastanesi’nde 2021 yılı Mart ayında göreve başlayan, Satılmış, hem il bazında hem de bölge bazında yaptığı ameliyatlarla başarısından söz ettirmeye devam ediyor. İl dışından da Taşköprü’ye gelerek tedavi için başvuruda bulunan hastalar Taşköprü Devlet Hastanesi’nden hayallerine kavuşuyor. Son 1,5 senede 750 ameliyat, 240 diz protezi ve 60 kalça ameliyatı ile başarılı ameliyat yapan, Doktor Satılmış adından oldukça bahsettiriyor.

ÇEVRE İLLERDEN ŞİFA BULMAK İÇİN TAŞKÖPRÜ’YE GELİYORLAR

Çevre illerden de şifa bulamayan hastalar, Taşköprü Devlet Hastanesi’ne gelerek, Ortopedi Doktoru Op. Dr. Ahmet Burak Satılmış’ın kapısını çalıyor. Taşköprü-Kastamonu ve çevre iller bazında başarılı ameliyatlar gerçekleştiren Satılmış, birçok hastanın hayalini gerçekleştirdi.

“TAŞKÖPRÜ HALKI AHMET HOCAYI ÇOK SEVİYOR”

Değnekleri ile girdiği hastaneden yürüyerek çıkan, 57 yaşındaki Necati Kaba, “Hem dışarıdan hem de Taşköprü halkı Ahmet hocayı çok seviyorlar. İl dışından da tedavilerinde bir sonuç alamayanlar Ahmet Hoca’nın kapısını çalışıyor bende bunlardan birisiyim. 16 yıldır değnekle yürüdüm. Tek hayalim tekrardan değneği atıp yürümekti. Ahmet hocama ve hastane personeline binlerce kez teşekkür ediyorum. Beni tekrardan hayallerime kavuşturdular” dedi.

13 YILLIK TİŞÖRT HASRETİ SONA ERDİ

Dirsekteki şekil bozukluğundan şikayetçi olan ve Taşköprü’de sağlığına kavuşan bir başka hasta ise; “Yaklaşık 13 sene önce düşerek kolumu kırmam sonucu sol dirseğim de şekil bozukluğu ve hareket kısıtlığı meydana geldi. Bu süre zarfında birçok hareketi ve yaşam tarzım olumsuz etkilendi. Fakat yaz aylarında kolumdaki şekil bozukluğundan kaynaklı tişört giyememek beni ayrıca üzüyordu. Yaptığım araştırmalar sonucu Taşköprü Devlet Hastanesi’nde bu ameliyatın yapılabileceğini öğrenince ailemle görüşüp, ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyatımın oldukça başarılı bir şekilde geçmesini sağlayan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Burak Satılmış’a ve tüm ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çok mutlu ve huzurluyum” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme