CHP Araç İlçe Başkanı Savaş: 'Bu Canların Vebali Üstünüzde Olacak'

CHP Araç İlçe Başkanı Yasemin İrem Savaş, İğdir köyünde meydana gelen kazayla ilgili yetkililere seslenerek, sert eleştirilerde bulundu.

İğdir köyünde meydana gelen kazada bir kişinin hayatını kaybetmesi ve 3’ü ağır 4 kişinin yaralanmasıyla ilgili olarak, eleştirilerde bulunan CHP Araç İlçe Başkanı Yasemin İrem Savaş, köyün giriş ve çıkışlarında yaşanan 5 ayrı kazayı hatırlatarak sitem etti.

“İğdir kavşağı değil, ölüm kavşağı” diyerek sözlerine başlayan Savaş; “Yılda bir, iki yılda bir, üç, beş yılda bir kazalar meydana gelse sürücü hatası deriz geçeriz. Ancak her ay, her yıl onlarca insan yaralanıyorsa, sakatlanıyorsa, ölümlerle sonuçlanan kazalar meydana geliyorsa artık kabahati sürücülerde değil, milyar milyar harcanan, milyon milyon harcanan yollarda aramak lazım” dedi.

‘İğdir Kavşağı Oldu, Ölüm Kavşağı’

İğdir girişindeki kavşakta meydana gelen kazada bir gencin yaşamını yitirdiğinin altını çizen Savaş; “Üzgünüz. Rabbim mekanını cennet eylesin. İğdir halkımız yol sorununu ve kavşak sorununu defalarca haykırdı ama ne gelip yola bakan oldu ne de seslerini duyan. İğdir kavşağı oldu, ölüm kavşağı. Şimdi buradan bir çağrıda bulunuyorum. Araç’ın sorunlarıyla ilgilenmesi gerekirken başka işlerle uğraşanlar, İğdir’imizin ve iktidarın ‘işinde gücünde’ seçilmişleri ya bu yola çözüm bulunacak ya da bu canların ahı ile vebali üstünüzde olacak” dedi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme