CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, Projelerini Tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı için proje tanıtım toplantısı düzenlendi. Baltacı, projelerini anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı için proje tanıtım toplantısı düzenlendi.

Kürsüde projelerini tek tek açıklayan, Kastamonu için hedef ve hayallerinden bahseden Hasan Baltacı, “Çarşıda, pazarda, sokakta, bir hane toplantısında, bir mahalle toplantısında elini sıktığım, kucaklaştığım, sohbet ettiğim Kastamonulular ne istiyor biliyorum” dedi.

Baltacı şunları söyledi: “Bütçesiyle, personeliyle, hizmetleriyle kimseyi ayırmadan, herkesi kucaklayarak, her bir mahallenin, her bir sokağın ihtiyaçlarını gözeten adil bir yönetim istiyoruz. Biz Kastamonulular alacağı kararlarda, yapacağı işlerde, atacağı adımlarda vicdanlı bir yönetim istiyoruz. Her şeyden önemlisi yaşadığı şehre değer katan, çocuklara, gençlere, kadınlara, sokak hayvanlarına, çevreye ve doğaya saygı duyan bir başkan istiyoruz. Biz Kastamonulular var olanla yetinmeyen Türkiye ve dünyayı takip eden, ufku açık, zihni berrak, gönlü geniş, vizyon sahibi bir yönetim istiyoruz.  Yurdunu, ulusunu, ailesini koruyan, değerlerine sahip çıkan, hamiyetli bir belediyecilik istiyoruz. Ahlaklı, yiğit, bilge, alçak gönüllü, erdemli bir belediyecilik istiyoruz.  İşte biz Kastamonu’nun bu özlemine, bu hasretine talibiz. Biz Kastamonuluların dualarına talibiz” diye konuştu. 

‘Kağıt Üzerinde Kalmış Projelerimiz Olmayacak’

“Göreceksiniz ki bizim çılgın projeler adı altında israf projelerimiz olmayacak. 5 yıl sonra geriye dönüp baktığınızda kağıt üzerinde kalmış projelerimiz olmayacak.  Burada anlatacaklarımız Kastamonu’nun en temel meselelerine çözüm getirecek projelerdir. Hayatımızı kolaylaştıracak, yaşam kalitemizi arttıracak, Kastamonu’nun gelişimine hizmet edecek, yuvamız Kastamonu’ya değer katacak ve bizi mutlu edecek projeler göreceksiniz. Biz bugüne kadar inanmadığımız hiçbir şeyi söylemedik. Tutamayacağımız hiçbir sözü vaat etmedik. Bugüne kadar koşullar ne kadar zor olursa olsun Kastamonu’nun hakkını hukukunu çıkarını nasıl korduysak, bundan sonra da koşullar ne olursa olsun, gece gündüz Kastamonu’ya hizmet edeceğiz.”

‘Mazeret Üretmeyecek, Marifet Göstereceğiz’

CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı: “Mazeret üretmeyecek, marifet göstereceğiz.  Biliyoruz ki bir marifet, bin mazeretten iyidir. Biliyoruz ki kader gayrete aşıktır. Burada yuvamız Kastamonu’da yaşamaktan kimse mağdur olmayacak. Herkes burada yaşamaktan gurur duyacak, onur duyacak. Türkiye’nin 80 ilinde yurttaşlarımız neyi hak ediyorsa, Kastamonulular daha fazlasını hak ediyor. Bunu bilerek çalışacağız. Trafik sorununu biz çözeceğiz. Yeni bir kentsel dönüşüm hamlesi başlatacağız. Toplu taşımayı çile olmaktan çıkaracağız. Okumak isteyenin elinden tutacak, darda olanın yanında olacağız. Yeşil alanlarımız olacak, aydınlık sokaklarımız olacak, kadınlar ve çocuklar güvende olacak. Çalışanlarının mutlu olduğu, huzurlu olduğu bir Kastamonu belediyesi olacak.”

CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, Projelerini Tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı’nın projeleri şöyle:

Toplu Ulaşım

Baltacı: “Toplu ulaşımın nasıl bir çileye dönüştüğünü biliyoruz. Kastamonu’ya konforlu, hızlı ve ucuz bir toplu ulaşım imkânı sunacağız. Belediyemize ait Sarı Halk Otobüsleri ve Sarı Halk Minibüslerinin gitmediği mahalle, çıkmadığı yokuş kalmayacak. Bundan sonra Kastamonu Belediyesi toplu ulaşım hizmeti veren bir belediye olacak. Yeni seferlerimiz, yeni güzergahlarımız, yeni duraklarımız olacak. Sefer sayılarını arttıracağız. Mesafeye göre ücretlendirme sistemini başlatacağız. Kredi kartı ile ödemede komisyonu kaldıracağız. 25 kilometre giden de, 1 kilometre gidende aynı ücreti ödemeyecek. 30 durak için de, 3 durak için de kimse aynı ücreti ödemek zorunda kalmayacak. 4 yaşına kadar çocuğu olan annelere ücretsiz biniş imkânı sunacağız. Yolcunun saygı gördüğü, balık istifi gitmediği bir toplu ulaşım hizmeti sunacağız.” 

Trafik

Baltacı: “Kastamonu’nun en temel meselelerinden birinin trafik sorunu olduğunu biliyoruz. Hepimiz aynı trafik sorunu ile karşı karşıyayız. Sabah işe giderken, çocuğumuzu okula bırakırken, alışveriş yapmaya gittiğimizde trafik sorununu hepimiz yaşıyoruz. Bir Ulaşım Master Planı hazırlayacağız, trafik ve toplu ulaşım sorununu çözeceğiz. Birçok şehirde olan ama bizde olmayan veriye dayalı, ölçüm dayalı, bilimsel metotlarla üretilmiş bir master planımız olacak. Bu planla birlikte ihtiyaç olan yerlerde yeni kavşaklar, alt geçitler, üst geçitler ve otoparklar inşa edeceğiz. Bu plan doğrultusunda Kışla Parkı ile Sinanbey Parkı arasında parklanma sorununu çözmek, trafiği rahatlatmak için yeni otoparklar inşa edeceğiz. Kastamonu’da; AVM, okul ve iş trafiğinin yoğunlaştığı gün ve saatler için kamu kurumlarıyla eş güdümlü planlama yaparak alternatif yol güzergâhlarının geliştirilmesi, farklı çalışma saatlerinin düzenlenmesi için çalışacağız. Akıllı sinyalizasyon sistemi kurarak şehrimizdeki trafik akışı daha düzenli ve kontrol edilebilir hale getireceğiz. Nüfus ve trafik yoğunluğundaki değişimleri sürekli takip ederek hızlı ve kalıcı çözümler üreteceğiz."

Kentsel Dönüşüm

CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı: “Ülkemizin deprem kuşakları üzerinde olduğu bilinciyle birinci önceliğimiz deprem başta olmak üzere sel, heyelan, fırtına, yangın gibi doğal afetlere karşı güvenli bir Kastamonu oluşturmaktır. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarla mevcut yapı stokunu güvenli hale getireceğiz. Yeni bir kentsel dönüşüm hamlesi başlatacağız. Hak temelli, yerinde dönüşümü esas alan bir kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz. Kimseyi mahallesinden koparmayacağız. Yerinde kentsel dönüşüm hamlesini hâkim kılacağız. Yapacağımız uygulamalarda yüzde 100 mutabakat arayacağız. Rant temelli değil, hak temelli bir uygulamayı hayata geçireceğiz. Bir taraftan da koşulların giderek ağırlaştığını bilerek kirada oturan, ev sahibi olmak isteyenlere sosyal konut projemiz ile destek olacağız. Uzun vade ve uygun ödeme koşulları onları ev sahibi yapacağız.”

Temizlik

Baltacı: “Hepimiz, ailemiz, çocuklarımız, komşularımız tertemiz, pırıl pırıl bir Kastamonu’da yaşamayı hak ediyor. Kesintisiz bir temizlik faaliyeti içinde olacağız. Personel sayısını arttıracak, makine ekipmanımızı yenileyeceğiz. Temizlik timleri kurarak her bölgeye müdahale edeceğiz. Özellikle pazarlarımızın kurulduğu alanlar ertesi gün tertemiz olacak. Çöplerin birikmemesi, kötü koku ve hijyen konusunda azami gayret göstereceğiz.” 

Aydılatma

Baltacı: “Bir şehirde güvende yaşamak istiyorsak öncelikle kadınların ve çocukların güvenliğine azami yatırım yapmak zorundayız. Biliyoruz ki bu şehirde hava karardıktan sonra sabahları evden işe giderken, akşamları işten eve gelirken kadınların ve çocukların güvenle yürümeyeceği karanlık sokaklar var. Önümüzdeki dönem bir tane karanlık sokak kalmayacak.”

Altyapı – Mezarlık

“Çarpık plansız, ranta dayalı bir anlayışın sonucunda Kastamonu’da binalar yükseldi ama alt yapılar çöktü. Ne yollarımız yeterli geliyor, ne kanalizasyonumuz, ne suyumuz, ne de kaldırımlarımız yeterli geliyor. Kentimizin altyapısını yenilerken ya da inşa ederken doğaya, çevreye ve diğer canlılara saygıyı esas alacağız. Mezarlıklarımızın çevre düzenlemesini yaparak yitirdiklerimize son vazifemizi daha temiz, daha sağlıklı ve daha korunaklı ortamda gerçekleştirebileceğiz.” 

Sağlık

“Kastamonu’nun en önemli sorununun sağlık olduğunu biliyoruz. Kastamonu Türkiye’nin en yaşlı üçüncü nüfusuna sahip ili. Sağlıkta ise 81 ilin içerisinde 60’ıncı sırada.  Bize her gün onlarca vatandaşımız sağlıkta yaşadığı sorunlar nedeniyle ulaşıp yardım istiyor. Kimisi yoğun bakım bulamadığı için, kimisi randevu alamadığı için, kimisi hangi yolu takip edeceğini bilemediği için bize ulaşıyor. Sağlık bizim en önemli meselemiz olacak. Sağlık Birimi kuracağız. Bundan sonra Kastamonu Belediyesi’nin doktoru da olacak hemşiresi de olacak. Genel sağlık taraması da yapacağız, Kastamonulularında sağlık sistemi içerisinde yol alabilmesi için danışmanlık hizmeti de vereceğiz. Belediyemize ait hasta nakil araçlarımız olacak. Evden hastaneye, hastaneden eve ulaşmakta zorlanan hastalarımıza hizmet verecek. Burada tedavi imkânı bulamayıp büyükşehirlere gitmek zorunda kalan yurttaşlarımız yatacak yer bulamıyor, biliyoruz. Kimisi arabada, kimisi hastane koridorlarında gecelemek zorunda kalıyor. Uzun süreli tedavilerde kalacak yer bulamayan hemşerilerimiz var. Şimdi Ankara ve İstanbul’da Kastamonu Belediyesi Derman Evleri kuracağız. Bundan sonra hiçbir Kastamonulu büyükşehirlere gittiğinde nerede yatacağım diye düşünmeyecek.”

Eğitim

“Kastamonu eğitim kurumlarıyla Türkiye’nin en köklü şehirlerinden biridir. Geçmişi 140 yıl öncesine dayanan Abdurrahmanpaşa Lisesi ile Türkiye’nin ilk Köy Enstitüsü ile yıllara meydan okuyan Taş Mektebiyle Türkiye’nin en köklü kurumlarına sahip. Ama bugün geldiğimiz noktada üzülerek söylüyorum ki Kastamonu yükseköğrenimde 81 il içinde maalesef 53’ncü sırada. Kastamonu’daki bu okullardan nice devlet adamları yetişti, bürokratlar yetişti, iş insanları, siyasetçiler yetişti. Yazarlar, şairler çıktı. Fırsat eşitliği verilse Kastamonu’dan nice insanların yetişeceğini biliyorum. Ama eğitim sisteminin çöktüğü bir kenara ekonomik zorluklardan kaynaklı olarak bu şehirde ücretini ödeyemediği için dershaneye gidemeyen öğrenciler var. Biliyorum her anne baba çocuğunun okuması için çırpınıyor. Her anne baba çocuğunun geleceği için çırpınıyor. Biliyorum ki bu şehirde fırsat verildiğinde en iyisini başaracak çocuklar var. Şimdi bizim için yatırımların en büyüğü insana yapılan yatırımdır. Çocuklarımıza ve gençlerimize yatırım yapacağız. Onların daha iyi eğitim alabilmeleri, daha iyi liselere, daha iyi üniversitelere gidebilmeleri, hayallerini gerçekleştirebilmesi için fırsat sunacağız. Kastamonu Belediyesi olarak ‘Akademi Kastamonu’yu kuracağız. Çocuklarımızı liselere giriş ve üniversiteye giriş sınavlarına etüt merkezimizde biz hazırlayacağız. Bu kurslarda ataması yapılmayan öğretmenlerimizi istihdam edeceğiz. Yardımcı kaynağını biz vereceğiz. Dar gelirli ailelerimizin çocuklarının okul servis ücretlerine belediye olarak destek sağlayacağız. Burs vererek onların eğitim hayatlarında ellerinden tutacağız. İkameti Kastamonu’da olan öğrencilerimize yılda iki kez şehirlerarası seyahatlerinde biletini biz alacağız. Çünkü biliyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da esaret ve sefalete terk eder.”

CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, Projelerini Tanıttı

Halk Kart

“Kastamonu Belediyesi olarak Kastamonu için belediyecilik yapacağız. Ekonomik şartların hemşerilerimizi nasıl zorladığını biliyoruz. Biz göreve geldiğimizde sosyal yardımları arttıracağız. İhtiyaç sahibi ve dezavantajlı hemşerilerimize Halk Kart vereceğiz. Kart verdiğimiz hemşerilerimiz her ay 2 bin lira yükleyeceğimiz bu kartlarla anlaşma yapacağımız marketlerden istedikleri gibi alışveriş yapabilecek. Anne Kart’tan bahsetmiştik.”

Mahalle Kreşleri - Çocuk Etkinlik Merkezi

“Bu şehirde okul öncesi eğitimden mahrum kalan tek bir çocuk olmayacak. Okul öncesine yapılan her yatırımın muazzam geri dönüşü var. Okul öncesine yatırılan her 1 liranın topluma geri dönüşü 10 liradır. Belediyemizin kreş sayısını arttıracağız. Hiçbir anne çocuğunu kreşe gönderemediği için dertlenmeyecek. Hastaneye ziyarete gitmek istediğimizde, cenazemiz olduğunda, çocuğumuzla katılamayacağımız her hangi bir programımız olduğunda evladımızı güvenle emanet edeceğimiz bir merkez arıyoruz. İşte biz Çocuk Etkinlik Merkezi projemizle bu ihtiyacı karşılayacağız. Uzmanlar gözetiminde çocuklarımız hem sosyalleşecek hem de ailelerimiz bu kaygılarına son vereceğiz.” 

Kültür, Sanat Ve Gençlik Merkezi

“Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa, tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimsedir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur” diyen Mustafa Kemal Atatürk geldi geçti bu topraklardan. “Ne varsa sende bende, aynı varlık her bedende” diyen Aşık Veysel geldi geçti bu topraklardan. Deresinde İlkbahar, yollarında sonbahar altın güneşimde de yazın sıcaklığı var diyen Nazım Hikmet geldi geçti. Rıfat Ilgaz’lar, Oğuz Atay’lar, Orhan Şaik Gökyay’lar, İhsan Ozanoğluları yetiştirdi bu şehir. Şimdi dönüp baktığımızda tiyatroya gidebileceğimiz, konser dinleyebileceğiniz çocuklarımıza sanat eğitim aldırabileceğimiz bir Kültür Sanat merkezimiz yok. Önümüzdeki dönem bizi kültürle sanatla buluşturacak, çocuklarımıza kültür sanat eğitimi verebileceğimiz modern bir kültür sanat merkezimiz olacak. Çocuklarımız gitar da çalacak, piyano da çalacak.”

“Hoşgeldin Bebek”

“Bu kentte doğan her bebek yalnız ailesinin değil bizim de evladımız. Bebeklerimizin büyüme sürecinde ailelerimize yardımcı olabilmek için temel ihtiyaçlardan oluşan ‘Hoş Geldin Bebek’ paketlerimizi ailelerimize teslim edeceğiz." 

Süt Kuzusu

“Bu şehirde süt içemeyen tek bir çocuk bile kalmasın istiyoruz. Süt Kuzusu projemizle 2-5 yaş arası çocuğu olan ve talep eden ailelerimize her ay 8 litre süt dağıtacağız. Sütleri yerel yöneticilerimizden temin edeceğiz. Bu sayede çocuklarımız her gün düzenli olarak sağlıklı süt tüketecek, hem de üreticimizi destekleyeceğiz."

Sabah Çorbam

“Şehrimizde nüfus hareketinin yoğun olduğu belirli noktalarda yurttaşlarımıza ücretsiz, sıcak çorba ikram edeceğiz. Sabahın erken saatlerinde yollara düşen hemşerilerimiz, belediyemizin ikramı olan sıcak çorbalarla güne başlayacak.”

Vefa Projesi

“Az önce de belirttiğimiz gibi Kastamonu Türkiye’de en yaşlı nüfusa sahip ilk üç ilden biri. Bakım, temizlik, tadilat gibi konularda desteğe ihtiyaç duyan yaşlılarımız için ‘vefa’ projemizi hayata geçireceğiz. Yalnız yaşayan büyüklerimiz evlerinin temizliği, tadilatı, kişisel bakımları gibi ihtiyaç duydukları konularda kendilerini yalnız hissetmeyecek, Kastamonu Belediyesi olarak onların yanı başında olacağız."

İyi Günde Kötü Günde

“Biz bu şehrin sevinciyle sevinçlenen, üzüntüsüyle üzülenleriz. Sevinçlerimizi olduğu kadar acılarımızı paylaşmayı da önemsiyoruz. Hemşerilerimizin cenaze ve defin süreçlerinde yanlarında olacak, taziye süreçlerinde ihtiyaç duydukları desteği kendilerine sağlayacağız.”

Tasarruf ve Şeffaflık

“Belediyemizin her kuruşunda, her bir vatandaşımızın hakkı olduğunu bilerek halkın parasını halk için harcayacağız. İsrafa son verecek,  Belediye kaynaklarını, Kastamonu’nun zenginleşmesi için kullanacağız. Tüm mal ve hizmet alımı ihalelerini canlı olarak yayınlayacağız. İsteyen tüm yurttaşlarımızı ihale salonuna alacağız. Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği de belediyemizin harcama bütçelerini altışar aylık dönemler halinde billboardlarda halkımızla paylaşacağız. Kastamonu Belediyesine ait yapıların çatı ve bütünleşik alanlarına, Avrupa Birliği Yenilenebilir Enerji Programları kapsamında Güneş Enerji Santralleri kurulumları gerçekleştireceğiz.  Bu sayede enerji maliyetlerini azaltacak, her yıl tasarruf edilen miktarı Kastamonu için yatırıma dönüştüreceğiz. Belediyemiz 7/24 Kastamonu’ya hizmet edecek. Belediye çalışanlarımızın ücret farklılıklarını gidereceğiz. Eşit işe eşit ücret uygulamasını hayata geçireceğiz. Gerekirse personel sayımızı arttıracağız. Her işi ehil ellere teslim edeceğiz. Bundan sonra bizimle birlikte belediyenin çalışanları kendi sendikasını da seçebilecek, kendi sendika başkanını da seçebilecek. İşçi kimi seçerse bizim muhatabımız o’dur."

Konuşan Kastamonu

“Kastamonu ne çektiyse sessizlikten çekti. Kastamonu ne çektiyse muhatap alınmamaktan çekti. Bizimle birlikte konuşan bir Kastamonu göreceksiniz. Çocuk ve Kadın meclisleri kuracağız. Kent Konseyi ile birlikte gündemli toplantılar yapacağız. Belediye Meclisi toplantılarımızın başlangıcında dileyen 3 kişiye, başta sendikalara, meslek odalarına, sivil toplum kuruluşlarına, muhtarlarımıza 5’er dakika söz hakkı vereceğiz.”

Yeşil Kastamonu

“Duvar bahçe gibi uygulamalara son vereceğiz. İmar planında yeşil alan olarak ayrılmış her yeri gerçekten yeşil alanlara dönüştüreceğiz. Ulaşılabilir, erişilebilir yeşil alanlarımız olacak. Macera Parkı projemizle hemşerilerimize ve ilimize gelen ziyaretçilere; şehrin stresinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşarak doğa ile uyum içerisinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatı sunacağız. Toklu Tepe mevkiinde eğlen dinlen alanı inşa edeceğiz.”

Kültür ve Turizm

“Üzülerek söylüyorum ki Kastamonu turizm açısından eşsiz bir potansiyele sahip olmasına rağmen, turizm alanında Türkiye’de 54’üncü sırada. Bizde; kış, yaz, doğa, kültür, inanç turizmi için potansiyel var. Ama bu potansiyeli etkin ve verimli bir şekilde kullanıp değerlendiremiyoruz. Önümüzdeki dönem bir turizm aksiyon planı ile kamu kurumları ile işbirliğimizi artıracağız. Başta restorasyon projeleri olmakla birlikte Kastamonu turizmine yatırım yapacağız.”

Sanat ve Spor

“Herkes spordan yararlanabilsin diye amatör spora ve spor eğitimine önem vereceğiz. Spor okulları açacağız. Özellikle çocukların ilgisine ve yeteneğine göre en az bir spor dalında yetkinleşmesi için spor eğitimi vereceğiz. Kastamonuspor’umuzun her daim arkasında olacağız. Malzeme ve ulaşım desteğini eksik etmeyeceğiz. Taraftarlarımızın deplasman müsabakalarına gidişlerine ulaşım desteği vereceğiz. Düzenli olarak tiyatro ve konserler düzenleyerek şehrin sosyal hayatına gelişmesine katkı sunacağız.”

Üretim Ve İstihdam

“Üretmek isteyenin yanında olacağız. Üreticimize tohum desteği sağlayacağız. İstihdam ofisi kuracağız. İş arayanlarla eleman arayanları buluşturacağız. Nitelikli iş gücümüzün israf edilmesine izin vermeyeceğiz. İstanbul’da 28 istihdam ofisi ile180 bin kişiye iş bulduk. Kastamonu’da da u projeyi hayata geçireceğiz. Kobi Yatırım Alanı tesis edeceğiz. Biliyorsunuz Kastamonu Türkiye’nin en yaşlı üçüncü ili. Nüfusumuz giderek yaşlanıyor. Gençlerimiz iş imkânı bulamadıkları için başka şehirlere gitmek zorunda kalıyorlar. Bir taraftan da yatırım yapmak isteyen, yatırımlarını büyütmek isteyen iş insanları ve girişimciler de yatırım yapabilecek, fabrika kurabilecek, atölye açabilecek yer bulamıyor. Şimdi yeni bir planlamaya gideceğiz. Kastamonu’da küçük ve orta boy işletmeler için yeni bir sanayi alanı tesis edeceğiz. Kastamonu 81 ilin içerisinde alt yapıda 59’uncu sırada, teknolojik alt yapıda 71’nci sırada. Bu durum kabul edilemez. Hızla alt yapımızı güçlendirecek, yatırımcıya yeni yatırım alanları göstereceğiz. Ve her şeyden önemlisi yatırım yapılabilecek güven ortamını tesis edeceğiz. Böylece iller arası rekabet endeksine göre 52’nci sırada olan ilimizi, daha üst sıralara çıkartacağız.” 

Hayatı Paylaşmaya Engel Yok

“Sesli trafik ışıkları projemizi uygulayacağız. Engelli bireylere ve özel bireylere hizmet edecek yaşam alanlarımız olacak. Engelsiz Park yapacağız, Otizm Evi kuracağız.” 

Pati Dostu Belediye

“Bu şehirde sokak hayvanlarıyla birlikte yaşıyoruz. 5 Yıldızlı bir hayvan barınağımız olacak. Onların da yaşam hakkına saygı duyacağız. Daha kaliteli mama üretecek, mama noktalarını yenileyip, temizliğini sürekli yapacağız. Barınağımızdan sahiplenilen can dostlarımıza aşı ve mama desteği sağlayacağız.”
 

Bakmadan Geçme