Çocuklar, Akıllı Para Yönetimini öğreniyor

İlköğretim çağındaki çocuklara akıllı para yönetimi ile finansal okuryazarlık becerisi kazandırmaya yönelik uygulanan 'JuniorBizz Akıllı Para Yönetimi' programı devam ediyor.

Çocuklar, Akıllı Para Yönetimini öğreniyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlköğretim çağındaki çocuklara akıllı para yönetimi ile finansal okuryazarlık becerisi kazandırmaya yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Bölge İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde Genç Başarı Eğitim Vakfı’nca uygulanan JuniorBizz Akıllı Para Yönetimi programı devam ediyor. TR82 Bölgesi’nde gerçekleştirilen programla, çocukların farkındalığının artırılması ve genç nesillerin finansal olarak güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Eğitici ve deneyim odaklı programlarla girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetiştirilerek eğitim ve iş dünyası arasında köprü kurulmasına yönelik çalışmalar yürüten Genç Başarı Eğitim Vakfı, KUZKA ve Bölge İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle düzenlenen Akıllı Para Yönetimi Programı, Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta üç farklı okulda eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından uygulanan JuniorBizz programları kapsamında 10 Haziran tarihine kadar toplamda 300’ü aşkın ortaokul birinci sınıf öğrencisine Akıllı Para Yönetimi Programı kapsamında eğitimler verilecek. 

MALİ DURUMLARI DAHA İYİ YÖNETEBİLME BECERİSİNE SAHİP OLUYORLAR

Program kapsamında ortaokul öğrencilerinin; finansal okuryazarlık ve mali konular hakkında bilgi sahibi olmaları, para yönetimi becerilerini geliştirmeleri ve finansal kararlarını daha bilinçli bir şekilde alabilmeleri hedefleniyor. JuniorBizz Akıllı Para Yönetimi programı, interaktif eğitim materyalleri, oyunlar ve etkileşimli çalışmalar gibi çeşitli yöntemler kullanılarak sunuluyor. Bu sayede öğrenciler, eğlenceli bir şekilde finansal okuryazarlık konularını öğrenme fırsatı bularak, gerçek hayatta karşılaşabilecekleri mali durumları daha iyi yönetebilme becerisine sahip oluyor.

FİNANSAL OKURYAZARLIK SEVİYESİNİN ARTIRILMASINA KATKI SAĞLAYACAK

Toplumun finansal okuryazarlık seviyesinin artırılmasına katkı sağlaması beklenen Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde toplamda 300’ü aşkın öğrenciyle başlayan JuniorBizz Akıllı Para Yönetimi programı, öğrencilerin gelecekte mali hayatlarını daha sağlıklı bir şekilde yönetmeleri ve yeni nesillerin finansal başarıya ulaşmalarına önemli katkı sağlayacak. Bu yönüyle program önemli bir misyon üstleniyor.

Bakmadan Geçme