Çocukların Gönüllerine Dokunan Projeler Tamamlandı

Hayata Renk Verelim 2023 Projesi ile Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum 2023 Projesi Kapanış Töreni, Şerife Bacı Öğretmenevi Doğa Kültür Köyü'nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa Vali Meftun Dallı, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, ilgili kurum amirleri ve çocuklar katıldı.

Çocukların Gönüllerine Dokunan Projeler Tamamlandıİl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Polis-Halk ilinkilerini güçlendirme çalışmalarını genişleterek sürdürmek, Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin sağlanması için bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak, çocukları ve vatandaşları suç ye suçludan uzaklaştırmak amacıyla hazırlanan proje faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. 

Bu kapsamda; “Hayata Renk Verelim 2023” ve "Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum 2023” isimli yerel sosyal sorumluluk projeleri yürütüldü ve proje bütçeleri KRONOSPAN Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş. tarafından desteklendi. Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü,  Yeşilay ye Kastamonu Üniversitesi proje paydaşı kurumlarla birlikte hayata geçirilerek tamamlandı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Hayata Renk Verelim 2023” sosyal sorumluluk projesinde 18 bin 530,  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen “Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum 2023” projesinde de 10 bin 267 öğrenci olma üzere toplam 28 bin 797 öğrenciye ulaşıldı.

‘Onlardan Biri Olduğumuzu Göstermeyi Amaçladık’

Şerife Bacı Öğretmenevi Doğa Kültür Köyü’nde düzenlenen programında İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay; “ Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz koordinesinde, KRONOSPAN Orman Ürünlerinin destekleriyle, Kastamonu Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle yapılan Hayata Renk Verelim 2023 Projesi kapsamında il merkezi ve 19 ilçemizi kapsayacak şekilde, anasınıfından başlamak üzere, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde eğitim öğretim gören öğrencilerimize yönelik bilgilendirme çalışmaları yapılırken; resim, kompozisyon ve şiir yarışmaları düzenledik. Gençlerimizi Temel Güvenlik Kuralları, Güvenli İnternet Kullanımı, Sosyal Medya Bağımlılığı, Siber Suç - Siber zorbalık konularında bilgilendirdik. Bisiklet, masa tenisi, satranç, voleybol ve atletizm dallarında sporcular yetiştirdik, sinema faaliyetlerinde bir araya geldik. Milli şuurun çocuklarımızda karşılık bulması adına Ankara gezisi ve Çanakkale ziyareti düzenledik. Düzenlenen uçurtma şenliği ile çocuklarımızın eğlenmesini sağladık, hediyeler verdik. Aslında bu tür faaliyetlerle çocuklarımıza polisten korkulmaması gerektiğini, onlardan biri olduğumuzu göstermeyi amaçladık” dedi.

‘Halkımızın Huzur İçin Her Alanda Çalışmalarımızı Arttırmayı Planlıyoruz’

Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum 2023 Projesi’ne değinen Ay; “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz koordinesinde, KRONOSPAN Orman Ürünlerinin destekleriyle, Kastamonu Üniversitesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Yeşilay iş birliğiyle yaptığımız Bilinçli Gençlik Sağlıklı Toplum 2023 Projesi kapsamında Kastamonu Üniversitesi’nde eğitim gören gençlerimize madde bağımlılığının zararları ve korunma yolları konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Masa tenisi ve satranç turnuvaları düzenledik, dereceye giren gençlerimizi ödüllendirdik. Madde bağımlılığını önlemeye yönelik olarak üniversite öğrencilerimizin katıldığı afiş yarışması düzenledik. 2024 yılında da bu tür çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çocuk ve gençlerimizin korunması konusunda denetimlerimize devam ederken bilgilendirme ve sosyal etkinliklerle bir araya geleceğiz. Mesai arkadaşlarımla birlikte Kastamonu’da halkımızın huzur ve güvenliği için her alanda çalışmalarımızı arttırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘Sizler Bir Adım Önde Olacaksınız Ki, Toplum Bir Adım Öne Çıkmış Olsun’

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise; “Hayata renk vermenin değişik değişik yolları var. Hayata kimisi müzikle renk vermeye çalışır, kimisi müzikle sporla vermeye çalışır, kimisinin resme ilgisi vardır, kimisinin başka bir alana merakı vardır, elbette bunlar hep bir araya geldiğinde toplumunda değişik değişik renklere kavuştuğunu görüyoruz. Zaten ilerlemekte böyle olur. Sizler bir adım önde olacaksınız ki, toplum bir adım öne çıkmış olsun” dedi. 

‘Gençlerimizin, Çocuklarımızın Gönüllerinden Yakalamış Oldunuz’

Vali Meftun Dallı, katılımcıları selamlayarak; “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Merhum Nuri Pakdil; ‘İnsanı gönlünden yakalayacaksın, insanı gönlünden yakalayamazsan, bir süre sonra elinden nasıl kayıp gittiğini görürsün’ diyor. Gerçekleştirdiğiniz projelerle gençlerimizin, çocuklarımızın gönüllerinden yakalamış oldunuz. Çok güzel işler yapılmış. İçinde yaşadığımız dönem tarih boyunca en hızlı değişimin ve dönüşümün yaşandığı bir dönem. Değişimin ve dönüşümün getirdiği, geleneksel olarak bildiğimiz insan yetiştirme prosedürlerin çok dışında riskleri, problemleri de beraberinde getiriyor. Bunlardan en büyük sorunu uyuşturucu, internet ve sosyal medya. Sosyal medya alanında çok ciddi problemler var, bu konuda dikkatli olmak lazım. Her kesimin bu konuda ellerinden geleni yapması lazım” ifadelerini kullandı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme