Deniz Feneri'nden eğitime destek

Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç sahibi ailelerin ilköğretim çağındaki çocuklarına kırtasiye malzemesi sağlayarak yanlarında olacak.

Deniz Feneri Derneği’nce ilköğretim çağındaki 100 ihtiyaç sahibi çocuğa kırtasiye seti verilecek. Setin içinde çanta, defter, sulu boya, defter, kalem traş, su matarası gibi kırtasiye malzemeleri yer alacak.

“BAĞIŞÇILARIMIZDAN YARDIM BEKLİYORUZ”

Deniz Feneri Derneği İl Temsilcisi Halit Bitkin, birçok alanda insani yardımda bulunmak için çalışma yaptıklarını kaydetti. Tespitini yaptıkları ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kırtasiye malzemeleri hazırladıklarını belirten Bitkin; “Eğitim süresi olarak bir ay gibi bir süre kaldı. Bu sebeple bizler de her yıl olduğu gibi ilk etapta 100 çocuğumuza kırtasiye setleri hazırladık, bu setlerin içerisinde ilköğretimde okuyan çocuklarımızın ihtiyacı olan birçok ürün mevcut. İnşallah Kastamonu’daki bağışçılarımızın sayesinde çocuklarımıza bu emanetlerini teslim edeceğiz. Bu vesileyle bağışçılarımızdan yardım bekliyoruz” dedi.

“100 ÇOCUĞUMUZU SEVİNDİRECEĞİZ”

Kırtasiye seti içinde olacakları paylaşan Bitkin; “Resim defteri, kareli ve çizgili defter, fon kağıdı, sulu boya, bant, kalemlik, çanta, su matarası, bir çocuğun okulda ihtiyaç duyduğu tüm materyaller mevcut. Ürünlerimizin değeri bin lira. Her bir bağışçımızın çocuklarımızı sevindirilmelerini, onların mutluluklarına şahit olmalarını istiyoruz. Onlar vesilesiyle ilk etapta inşallah 100 çocuğumuzu sevindireceğiz, ardında bağışçılarımızın bize olan emanetleri devam ettiği sürece de devamını getireceğiz. Bu vesileyle bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme