• Haberler
  • Genel
  • Dinler'den Uğurlu Açıklaması: 'Tek Sorun Ruhsat Değil'

Dinler'den Uğurlu Açıklaması: 'Tek Sorun Ruhsat Değil'

Atlas Yapı Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler, Uğurlu Hastanesi'nin hastane binası ve ruhsat satışına değinerek açıklamalarda bulundu.

Kastamonu halkının sağlık noktasında yaşadığı sıkıntıların çözümünde büyük bir öneme sahip olan Uğurlu Hastanesi’nin hastane binası ve ruhsat satışının gerçekleşmesine karşın, henüz neden faaliyete geçmediği merak konusu oldu. Atlas Yapı Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kastamonu İcra Müdürlüğü nün 2018-1 iflas dosyası ile ihaleye çıkardığı Uğurlu Royal Hospital Hastanesi binası, arsası ve bu hastaneye ait ruhsat satışı ile alakalı ihale öncesi ve sonrası ‘Bu iş size yakışır, bu milli servetin faaliyete geçip Kastamonu halkına hizmet vermesine en yakın kişiler sizlersiniz, ihaleye girmemeniz sektörünüzü inkar etmek olur’ diyen başta dönemin Kastamonu Valisi Avni Çakır ve tüm devlet yetkililerine, tüm siyasi parti yetkililerine, tüm iş adamlarına, sivil toplum örgütlerinin yetkililerine, duyarlı tüm halkımıza, yine ihale öncesi ‘İhaleye girin ki katılım artsın ve rekabet olsun masadaki alacaklılara bedelleri ödensin’ diye tarafımıza moral veren, her zaman size desteğe hazırım diyen Sayın Uzm. Dr. Atıf Uğurlu bey ve alacakla alakalı olan tüm taraflara desteklerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.

‘Tek Sorun Ruhsat Değil’

Tek sorunun ruhsat olmadığını vurgulayan Dinler; “İhale bedelini yatırdığımızdan itibaren tapumuzu 1 yıla yakın süre alamadığımızı, ihale sonucunu hazmedemeyenlerin bizlere her türlü destek olmaları gerekirken düşmanlık içerisinde olduklarını, terör örgütü sempatizanları ve birçok haini de başımıza musallat ettiklerini Kastamonu halkının bilmesini isterim. Tek derdi illegal işlerle uğraşmak olan bu kişiler kendi beyanları ile burayı hizmete açsınlar da görelim diye kamuoyunun duyacağı, göreceği şekilde beyanlarda bulunmuşlardır. Kastamonu Belediyesi'ne ait şirketin elinde bulunan ruhsatın Uğurlu binasının ayrılmaz parçası olduğu doğrudur. Bizim için de, Kastamonu için de bu ruhsat önemlidir fakat tek sorun bu değildir. Bizim ile uğraşan kişilerin ihaleye itiraz etmesinden dolayı aradan geçen sürede tapumuzu alamamamızdan dolayı finansa ulaşımın zorlaşması, teşviklerin kalkması, enflasyona bağlı inşaat maliyetleri, döviz kurundan kaynaklı oluşan cihaz temini işimizi zorlaştırmıştır. Tüm Türkiye'de 1 milyon nüfusun altındaki illerde özel hastaneler ve diyaliz merkezleri iflasın eşiğine gelmiştir. (yabancı hasta portföyü ve özel sağlık sigortası oranı yüksek olan iller hariç) Tüm zorluklara rağmen en hızlı şekilde binamızı faaliyete geçirmek için elimizden geleni yapacağımızı bildirir tüm Kastamonu halkına teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. 

Bakmadan Geçme