Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Hacılarımıza Nitelikli Hizmet Vermenin Gayreti İçerisindeyiz'

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hacılara daha nitelikli, daha kaliteli hizmet vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Hacılarımıza Nitelikli Hizmet Vermenin Gayreti İçerisindeyiz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2024 yılı hac protokolünü imzaladıklarını hatırlatarak, "2024 yılı hac çalışmaları heyecanlı bir şekilde başlamış oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak inşallah bu yıl 85 bin civarında hacımızı Mekke’ye ve Medine’ye getirerek hac farizalarını yerine getirmeleri noktasında kendilerine vasıta olacağız” dedi.

‘Başkanlığımızın 40 Yıllık Hac Tecrübesini Anlatmaya Gayret Ediyoruz’

Başkan Erbaş, “Burada Diyanet İşleri Başkanlığımızın 40 yıllık hac tecrübesini anlatmaya, tanıtmaya gayret ediyoruz. Hem Arapça hem İngilizce broşürlerle yapmış olduğumuz çalışmaları tanıtıyoruz. Hac organizasyonu yapan tek ülkenin standı olarak buradayız. Dünyada pek çok ülke hac organizasyonu yapıyor ama standı olan tek ülke biziz” açıklamasında bulundu.

‘Daha Nitelikli Bir Hac Organizasyonu Yapmak İçin Çalışıyoruz’

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından geçen yıl Türkiye olarak, “Hacılarına En Fazla Hizmet Çeşitliliği Sunan Hac Organizasyonu” ödülünü aldıklarını hatırlatan Başkan Erbaş; “Bu sene de inşallah geçen seneden daha iyi olabilmek için neler yapabiliriz, çalışmalarımızı daha iyi nasıl yapabiliriz, hacılarımıza daha nitelikli, daha kaliteli hizmeti nasıl verebiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. Bütün ilgili arkadaşlarımız, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün ilgili çalışanları buradalar. İnşallah 2024 yılında daha nitelikli bir hac organizasyonu yapmak için kolları sıvadık, çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hac mevsimi gelinceye kadar bütün arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti göstermeye gayret edeceğiz. Cenab-ı Hak yar, yardımcımız olsun. Bu hac fuarının bütün dünya Müslümanları, İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi. 

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme