Engelli Dernekleri Bilgilendirildi

İŞKUR İl Müdürlüğü'nce daha çok engelliye mesleki eğitim verilebilmesi adına, Kastamonu genelinde faaliyet gösteren tüm engelli dernekleri davet edilerek projeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, destek teknolojileri ve korumalı işyeri projeleri ile diğer projeler aracılığıyla istihdama yardımcı olmak üzere 2024 yılı 1’inci Dönemine ilişkin proje başvurularının başladığı basın, sosyal medya ve İŞKUR’un web sayfasından (https://www.iskur.gov.tr/duyurular/2024-1-donemine-iliskin-engelli-ve-eski-hukumlu-proje-basvurulari-basladi/) duyuruldu.

İŞKUR İl Müdürlüğü’nce daha çok engelliye mesleki eğitim verilebilmesi adına, 2024/1’inci proje başvuru döneminin 15 Aralık 2023 tarihinde sona ereceği dikkate alınarak, Kastamonu genelinde faaliyet gösteren tüm engelli dernekleri davet edilerek projeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Sakatlar Derneği Şubesi, Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği, Türkiye Beyazay Derneği Şubesi, Taşköprü Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve engelli iş arayan vatandaşlar katıldı.

Desteklenecek Projeler Anlatıldı

İŞKUR İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı’nın başlangıç konuşmasının ardından İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin’in sunumunda yapılan toplantıda; engelli hibe desteğinin amacı, desteklenecek projeler, başvuru aşamaları, proje örnekleri anlatıldı. İlimizden daha fazla sayıda dezavantajlı vatandaşımıza ulaşılarak bunların hibe destek projelerinden faydalandırılmak suretiyle çalışma hayatına katılmaları, istihdam edilmelerinde zorluklar bulunan engel grupları için mesleki eğitim ve rehabilitasyonları konusunda bilgi verildi. Katılımcıların projeler hakkındaki soruları cevaplandırılarak toplantı sona erdi.

kastamonugundemgazetesi.com

Bakmadan Geçme